Przez ostatnie miesiące w centrum miejscowości Jedwabno odnotowaliśmy wielu aktów wandalizmu. Dwukrotne zniszczenie rzeźby pary ludowej przy Punkcie Informacji Turystycznej, uszkodzenia ogrodzenia stawu w Parku, przenoszenie ławek ze stołami, przekręcanie lamp solarnych oraz rozbijanie kloszy do lamp – to tylko niektóre z nich. W rezultacie tych działań Gmina Jedwabno zawsze podejmowała środki zmierzające do wykrycia sprawców oraz ich ukarania. Niektóre z postępowań karnych toczą się do tej pory.

W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz zmniejszenia aktów działalności wandali Gmina Jedwabno podjęła się realizacji rozbudowy systemu monitoringu w centrum Jedwabna. W Parku zwiększona została ilość kamer, które swoim zasięgiem obejmują cały teren rekreacyjny. Również jakość przesyłanego z nich obrazu, jest niewspółmierna do poprzedniego. Od tej pory każda osoba wchodząca do Parku, w razie zachowań nieregulaminowych, jest możliwa do bezproblemowego zidentyfikowania przez naszych pracowników. Rzeźba przedstawiająca parę ludową, służąca jako „Witacz” dla turystów, jak tylko wróci z naprawy, również będzie miała własny monitoring.

Robimy to dla Państwa bezpieczeństwa i ochrony majątku gminy! Mamy ogromną nadzieję, że przyczynimy się do poprawy spokoju mieszkańców i wypoczywających turystów. Natomiast wszystkich zachowujących się w sposób niewłaściwy, zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Parku w Jedwabnie, który znajduje się przy wejściu na teren Parku i jednocześnie do stosowania się do jego zaleceń.