INFORMACJA

Drodzy Mieszkańcy i Turyści!

W dniach 6-11 czerwca 2017 r. Gmina Jedwabno będzie współorganizatorem „IX RAJDU SZLAKIEM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”, kolejnego wydarzenia w ramach „Kalendarza Imprez Gminy Jedwabno na 2017 r.” Działanie realizujemy wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej w Warszawie.

W związku z organizacją Rajdu i niedzielnych uroczystości, proszę o wyrozumiałość dla obecności rekonstruktorów wydarzeń historycznych w dniach 6-11 czerwca 2017 r., którzy przebrani w żołnierskie mundury poruszać się będą samochodami wojskowymi po terenie Gminy Jedwabno i okolic. Proszę w szczególności o uczulenie starszych mieszkańców Gminy, że to tylko zamierzone działania w zakresie organizacji przedsięwzięcia.

W ramach wydarzenia planowany jest czterodniowy rajd pieszy, w którym udział weźmie 90 harcerzy, podzielonych na 4 grupy. Grupy zmierzać będą przez cztery dni do Jedwabna, nocując w okolicznych świetlicach wiejskich, m.in. w Kocie i Szuci. W sobotę wieczorem na terenie Parku w Jedwabnie odbędzie się ognisko harcerskie w Jedwabnie, dla uczestników Rajdu i rekonstruktorów pracujących przy wydarzeniu. Uwieńczeniem całego przedsięwzięcia będzie niedzielna rekonstrukcja pn. „Potyczka pod Piduniem 1946”, a przed nią polowa Msza Święta, odbywająca się na placu wiejskim w Piduniu.

Wójt Gminy Jedwabno
Sławomir Ambroziak