Poniedziałek. Duża dawka ruchu – rywalizacja sportowa, zacięte walki w grach planszowych, wesoły taniec, kolorowanie, a w przerwach pyszne ciasta, gofry i herbata przygotowane przez Mamy – tak upłynął pierwszy dzień ferii w świetlicy w Szuci.

Wtorek. Dzień młodego naukowca i konstruktora. Robiliśmy doświadczenia fizyczne z ciekłym azotem, konstruowaliśmy rakietę, traktor i mega dinozaura, a na wstępie Pani Dorota Lemańska przeprowadziła szereg zabaw.

Środa. Przepyszny dzień. Bartek – znany w Szuci z robienia przepysznych pizz ? przygotował sześć różnych pizz, a dzieci i młodzież pod czujnym okiem Pań pyszne pączki, bułeczki i oponki.

Czwartek. Wyjazd do kina Helios w Olsztynie na film pt. „Ostatni smok świata” oraz atrakcja-przejazd tramwajem. W Olsztynie kino Helios przed seansem przygotowało małą niespodziankę w postaci Quizu z nagrodami na temat telewizji olsztyńskiej, który przeprowadził reporter TVP3 Olsztyn. Przejazd tramwajem trwał ok. 20 min. i była to atrakcja nie tylko dla maluchów.

Piątek. Młodzi elektronicy skonstruowali dwie gry elektroniczne oraz zbudowali smoko-krokodylo-jednorożca. Z powodu braku czasu uczestnicy ferii w Szuci otrzymali zadanie domowe, a mianowicie muszą w złożyć mini roboty solarne, które otrzymali.

Sobota. Kuligiem i ogniskiem zakończyliśmy ferie w Szuci.

Mamy nadzieje, że przygotowany program ferii podobał się uczestnikom zajęć. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, bez których nie było by możliwe przeprowadzenie zajęć. Dziękujemy: pani Marioli, Halinie, Uli, Angelice, Marioli, Marcie, Asi, Ani, Dorocie, Teresie, dziękujemy panom: Leszkowi, Wiesławowi, Bartkowi. Szczególne podziękowania dla pani Barbary i pana Bogdana. Na koniec dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy systematycznie uczęszczali na zajęcia. Zapraszamy za rok.

Przedsięwzięcie dofinansowała GKRPA w Jedwabnie.

Tekst ? Jerzy Niksa, Sołtys Szuci