Drugi tydzień ferii zimowych w Szuci upływa dzieciom w świetlicy wiejskiej ?Pod Lipą? pod znakiem zabawy i nauki. Ale nie takiej szkolnej nauki – nauki ujętej w ciekawy i nowatorski sposób.

Za nami poniedziałkowa rywalizacja w grach planszowych i zabawa z tańcem. We wtorek zorganizowano ?Dzień młodego konstruktora?, podczas którego zbudowano maszyny kosmiczne czy ogromnego dinozaura. Tuż przed zajęciami odbyły się doświadczenia z ciekłym azotem, poprowadzone przez Sołtysa Jerzego Niksa oraz zabawy poprowadzone przez Panią Dorotę Lemańską. Plany na środę to ?Kuchcikowo? – pieczenie pączków i oponek, ale także przysmaku dzieciaków czyli – pizzy w wykonaniu młodego mieszkańca Szuci Bartka! W czwartek dzieci pojadą do kina do Olsztyna, a w piątek planowane są zajęcia pn. ?Robotyka?. Podsumowaniem ferii będzie sobotnie ognisko i kulig.

Należy wspomnieć, że zajęcia prowadzone są przez rodziców i mają charakter społeczny. W przerwach pomiędzy zajęciami serwowane są pyszne ciasta, gofry i herbata, przygotowane przez Mamy. Patrząc na zdjęcia uśmiechniętych twarzy dzieci, można tylko pozazdrościć tak aktywnych rodziców w wiosce!

 

Zajęcia dofinansowała GKRPA w Jedwabnie.