W sobotni poranek, 17 grudnia 2016 r., na Hali sportowej w Jedwabnie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Młodzieży Zespołu Szkół w Jedwabnie.

Uczniowie rozegrali turniej w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Aby wyrównać rywalizację i szanse wszystkich drużyn, zapisy do turnieju wiązały się z wymogami kadrowymi, takimi jak to, że w każdej drużynie musiało znaleźć się dwóch zawodników z najmłodszego rocznika dla danej grupy wiekowej (klasa IV Szkoły Podstawowej i klasa I Gimnazjum) oraz trzech z klasy starszej (V SP i II Gimnazjum), w składach drużyn oprócz chłopców, musiały znaleźć się po dwie dziewczyny. Oprócz tego, w drużynach mogło znaleźć się maksymalnie 3 zawodników, grających w ligowych klubach sportowych. W turnieju łącznie udział wzięło 60 osób!

Zwycięzcy zdobyli puchary przechodnie, które wraz z ich zdjęciami będą przez rok widniały w przeszklonej gablocie na holu Zespołu Szkół w Jedwabnie i przez najbliższy rok każdy będzie mógł je obejrzeć. Ponadto kapitanowie drużyn otrzymali puchary i dyplomy, które zabrali do swoich domów. Organizatorzy ? Animatorzy z Hali sportowej oraz Gmina Jedwabno przygotowali dla każdego uczestnika upominki w postaci gadżetów reklamowych Gminy Jedwabno oraz słodkiej przekąski. Nikt nie wyszedł z imprezy z pustymi rękami.

Przy organizacji imprezy pomogli także Panowie Szczepan Worobiej oraz Wiesław Nideraus, którzy zapewnili słodki poczęstunek i napoje orzeźwiające dla wszystkich grających.

Podczas gry cały czas z linii bocznej boiska wszystkich grających wspierał trener grupy młodzieżowej Zrywu Jedwabno ? Pan Jan Hamera, który był bardzo zadowolony z inicjatywy organizacji Turnieju. Trener stwierdził, że kilka nowych twarzy zauważył i rozmawiał z nimi, aby oni także zaczęli trenować w klubie Zryw Jedwabno.

Turniej w kat. Szkoły Podstawowej zdecydowanie wygrali zawodnicy JWB ND BB CF (skrót od nazw miejscowości w których mieszkają Jedwabno Nowy Dwór Burdąg), a kapitan zwycięskiej drużyny ? Jakub Banul, był zdecydowanie najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju.

W kategorii Gimnazjum rywalizacja była bardzo zacięta i finalnie skończyło się na tym, że wszystkie drużyny wygrały po jednym meczu i o rozstrzygnięciu zadecydował bilans bramkowy, w którym minimalnie (1 bramka różnicy) wygrał zespół FC Pawełki. Należy dodać, że kapitan zwycięskiej drużyny: Jakub Deptuła poświęcał się do tego stopnia, że skończył mecz na ławce rezerwowych, z bandażem na stawie skokowym.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce ? JWB ND BB CF

II miejsce ? FC Kosmo Panda

III miejsce ? FC Dynie

Dodatkowe wyróżnienia:
Król Strzelców ? Igor Jędrzejczyk

Najlepszy Bramkarz ? Olaf Szempliński

Gimnazjum:

I miejsce ? FC Pawełki

II miejsce ? Kumple Rudego

III miejsce ? Szwagier Team

Dodatkowe wyróżnienia:

Król Strzelców ? Paweł Sypniewski

Najlepszy Bramkarz ? Bartek Piórkowski