Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, a z nimi magiczny czas radości i spokoju. Ale zanim zanurzymy się w ten wyjątkowy czas ze swoimi rodzinami, zjemy pysznego karpia i podzielimy opłatkiem, pragniemy wprowadzić Państwa w świąteczny klimat już w najbliższy weekend.

Najbliższa sobota w Gminie Jedwabno obfituje w cztery wydarzenia, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Najmłodszych zapraszamy w sobotni poranek na Halę sportową w Jedwabnie, gdzie animatorzy sportu, Daria i Marcin, przygotowali Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Młodzieży ZS w Jedwabnie. Trenerzy gwarantują dużo ruchu, śmiechu, muzyki i zabawy. Rodziców zapraszamy do kibicowania swoim pociechom w rozgrywkach.

Po sportowych zmaganiach zapraszamy do Gościńca Mazurskiego w Jedwabnie. Późnym popołudniem odbędzie się tam Koncert Świąteczny uczniów Studia muzycznego House of Music w Jedwabnie. Po raz kolejny będziemy mieli wspaniałą okazję do posłuchania wychowanków Karoliny Ważnej w bożonarodzeniowych aranżacjach muzycznych.

Natomiast wieczorem zapraszamy do Szuci, gdzie Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci oraz Sołectwo Szuć przygotowało autorskie Jasełka pt. ?A wszystko zaczęło się??. Obsada aktorska – to jak co roku mieszkańcy Szuci ? którzy zawsze gwarantują doskonałą zabawę. Kto nie był ? musi zobaczyć, kto był w latach ubiegłych ? ten wie, że warto tam być.

Jeżeli komuś Szuć jest nie po drodze, to w tym samym czasie w drugiej części gminy – w Nowym Dworze odbędzie się Wigilia. W programie przewidziano Jasełka oraz wspólne kolędowanie z dziećmi z Kuźni Talentów, prowadzonych przez Fundację Kreolia.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie czas, pomiędzy sobotnim sprzątaniem i zakupami, na udział w organizowanych na terenie Gminy Jedwabno świątecznych przedsięwzięciach.

Zapraszamy serdecznie

w imieniu wszystkich Organizatorów!