W dobie internetu, sms i mms-ów coraz mniej popularne stało się wysyłanie tradycyjnych kartek świątecznych. W miejscowości Szuć próbowano przypomnieć dzieciom, że istnieje jeszcze jedna forma wysłania życzeń na święta. Metoda może nie stara, ale już mało popularna, a mianowicie wysłanie kartki pocztą. Konkurs na najpiękniejszą Bożonarodzeniową kartkę świąteczną odbywał się w grudniu, a jego inicjatorem był Sołtys Szuci Jerzy Niksa.

W niedzielę, 11 grudnia 2016 r., zorganizowana została wystawa kartek wykonanych przez dzieci i młodzież w świetlicy wiejskiej ?Pod Lipą? w Szuci. Kartki wcześniej oceniło niezależne jury: Panie Beata Jankowska, Danuta Orzołek, Agnieszka Skwiot oraz Irena Cytruk. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, autorzy włożyli dużo pracy w ich przygotowanie oraz wykazali się niezwykła często kreatywnością.

Komisja konkursowa wyłoniła siedem najpiękniejszych prac, a ich wykonawcy to: Julia Samsel, Dominka Modrzejewska, Alicja Niksa, Marysia Licka, Wiktoria Nowik, Kasia Niksa oraz Patryk Gnoza. W przeprowadzonym internetowym głosowaniu najwięcej głosów zdobyły kartki: Agnieszki Boguckiej, Jagody Salamońskiej oraz Mikołaja Modrzejewskiego.

Podczas niedzielnego spotkania dzieci zaadresowały do swoich bliskich wykonane przez siebie prace, a już w poniedziałek kartki zostały wysłane przez Sołtysa.