W dniu 15.11.2011 roku odbył się wyjazd szkolny sportowców z Gminy Jedwabno na mecz Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej do Poznania (POLSKA – WĘGRY).

Udział w nim wzięli instruktorzy sportu działający na obiekcie Orlik w Jedwabnie (Daniel Włodkowski, Marcin Zapadka), seniorzy z drużyny ?Zryw Jedwabno?( Grzegorz Olszewski, Damian Mateusiak) oraz pięciu ?juniorów? (Kowalczyk Patryk, Dąbkowski Dominik, Dymkowski Piotr, Trędowski Paweł, Zapadka Michał), oraz sześcioro ?orlików? (Brejnak Jakub, Dąbrowski Konrad, Drężek Arkadiusz, Potoczny Mikołaj, Śledzik Szymon, Wiśniewski Radosław).

Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Poznaniu, na którym na co dzień swoje mecze  rozgrywa drużyna ?Lecha Poznań?. Najmłodsi uczestnicy wycieczki wraz opiekunami po dotarciu na miejsce udali się do ?strefy kibica?, gdzie mieli okazję korzystać z licznych rozrywek i konkursów. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Reprezentacji Polski. Po zakończonym meczu uczestnicy wyjazdu mieli okazję spotkać się, zdobyć autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z piłkarzami Reprezentacji Polski: Marcinem Wasilewskim, Dariuszem Dudką, Arkadiuszem Mierzejewskim, Łukaszem Piszczkiem, Pawłem Brożkiem, Robertem Lewandowskim oraz Jakubem Błaszczykowskim ? kapitanem drużyny.

Głównym organizatorem wyjazdy był Marcin Zapadka, a całe przedsięwzięcie odbyło się przy współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bocian” z udziałem Klubu Sportowego z Orzysza przy aprobacie i zgodzie Dyrekcji Zespołu Szkół w Jedwabnie.

Celem wyjazdu było propagowanie aktywnego udziału w wydarzeniach sportowych na arenie międzynarodowej.