Zakończyła się „Wielka zbiórka dla Przytuliska w Jedwabnie”, która swój oficjalny start miała 5 października 2016 r. W tym dniu Przytulisko otwarte było dłużej niż zawsze, a zainteresowani akcją mogli przyjść i na jego rzecz przekazać dary.

Pierwszymi gośćmi naszych zwierzaków były dzieci z Przedszkola w Jedwabnie, które przywiozły karmę. W ramach podziękowania my również ich odwiedziliśmy i wręczyliśmy upominki. W całą akcję zaangażowali się wolontariusze, którzy w godzinach przedpołudniowych kwestowali w jedwabieńskich sklepach, rozdając ulotki i naklejki z napisem „Przyjaciel Przytuliska”. Następnie o godzinie 16:00 w Przytulisku ks. prał. Romana Lompa pobłogosławił zwierzęta, te z Przytuliska i te, przyprowadzone przez swoich właścicieli. Mimo typowo jesiennej, deszczowej pogody, atmosfera była ciepła. Każdy kto przyszedł i włączył się w akcję wielkiej zbiórki dostał naklejkę z napisem „Przyjaciel Przytuliska” i słodki poczęstunek, a dzieci otrzymały dodatkowo gadżety Gminy Jedwabno – mówią Organizatorzy.

Miłą niespodziankę zrobiła Dominika Wyszyńska – Animator Kultury z GOK w Jedwabnie, która zaadoptowała małego, rudego kota, o którym pisaliśmy wcześniej!

Podsumowując, na rzecz Przytuliska w Jedwabnie zebrano:

  • 377 kg suchej karmy
  • 153 kg karmy w puszce
  • 35 kocy
  • 15 opakowań psich smakołyków
  • 9 szt. smyczy
  • 2 budy (1 dla psa i 1 dla kota)
  • 1 opakowanie żwirku dla kota
  • 1 gryzak

Do całej tej akcji włączyły się również instytucje, nie tylko z ternu Gminy Jedwabno. Z inicjatywy Sołtysa Dłużka Pana Piotra Bera, sezonowa mieszkanka Gminy Jedwabno Pani Magdalena Dolna, wraz ze swoimi podopiecznymi z Przedszkola Calineczka z Gdańska i Przedszkola Mały Einstein z Gdyni zorganizowała zbiórkę dla Przytuliska. Ponadto podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia należą się Wolontariuszom, Pani Agacie za organizację zbiórki wśród pracowników Urzędu Patentowego w Warszawie, Sołtys Sołectwa Witowo Pani Halinie Salamońskiej za podarowanie budy oraz wszystkim Państwu za wizyty i wsparcie bezdomnych zwierząt.

Organizatorzy oraz Gmina Jedwabno

serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli Przytulisko w Jedwabnie

oraz Wolontariuszom za poświęcony czas

– jesteście prawdziwymi Przyjaciółmi Przytuliska!