cudownie_smak_tradycji_Turystyka kulinarna i foodies jako szansa rozwoju agroturystyki oraz turystyki wiejskiej Warmii i Mazur – to jeden z głównych tematów, jaki poruszany będzie na konferencji ?Agroturystyka ? synergia komfortu i doznań kulinarnych. Warunki wytwarzania, przetwarzania i sprzedaży żywności w gospodarstwie agroturystycznym?.

O dobrych praktykach prosto z wiejskiej kuchni, czyli o wyższości sałatki z pokrzywy nad kotletem de volaille, a także innych kulinarnych produktach agroturystycznych będą rozmawiać uczestnicy konferencji zaplanowanej na poniedziałek 24 października 2016 r.

Organizator spotkania, Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zaprasza obecnych i przyszłych gestorów bazy turystycznej na obszarach wiejskich oraz branżę odpowiedzialną za rozwój ruchu turystycznego, na dyskusję dotyczącą specjalizacji, jaką w ostatnich latach stała się tzw. turystyka kulinarna. Podczas konferencji omówione zostaną także zagadnienia związane z możliwością produkcji i sprzedaży wytworzonej w gospodarstwach żywności, a także aspekty ekonomiczne i prawne związane z opodatkowanie tego typu działalności.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 października 2016 r. telefonicznie (89)5216907 bądź e-mail: [email protected]

program-konferencji