W ramach podziękowania za organizację i zrewanżowania się za nieobecność podczas Gali Boksu odbywającej się w lipcu 2016 r. w Jedwabnie, Pan Dariusz Michalczewski – były mistrz świata zawodowców w kat. półciężkiej oraz w kat. junior ciężkiej oraz mistrz Europy amatorów w kategorii półciężkiej – zaproponował organizatorom Gali, aby przysłali 4 młode osoby na jego obóz bokserski.

Organizatorem Pięściarskiego Obozu Treningowego była Fundacja Darka Michalczewskiego „Równe Szanse?. Obóz dla młodych bokserów odbywał się w dniach 22-28 sierpnia 2016 r. w Ośrodku Sportowo-Szkoleniowym Fundacji w miejscowości Kazub, na Kaszubach. Do udziału w sportowym pobycie zaproszonych zostało przedstawicieli 5 klubów bokserskich z całej Polski: Pomorzanin Toruń, Cuiava Inowrocław, Fordon Bydgoszcz, Grom Chełmża, Gwardia Szczytno. W czasie tygodniowego zgrupowania pięściarze, pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, dzielili się doświadczeniami, a biorąc udział w codziennych treningach, zdobywali nowe umiejętności. Po wyczerpujących ćwiczeniach i hektolitrach wylanego potu, przychodził czas na relaks. Młodzi bokserzy mogli korzystać z uroków Ośrodka i wspaniałej pogody. Obóz był również okazją do spotkania z Panem Dariuszem Michalczewskim, zrobienia wspólnego zdjęcia czy „przybicia piątki” Mistrzowi.

Całą inicjatywą zajął się Pan Piotr Bera – Sołtys Dłużka, Pan Marcin Zapadka ? animator sportu, przy współpracy z Panem Zenonem Jagiełło, trenerem klubu bokserskiego Gwardia Szczytno. Na zdjęciach widzimy Pana Piotra Bera, który odwiedził młodzież z gminy Jedwabno podczas pobytu na obozie.