1W ramach trwających od 19 lipca 2016 r. w Gminie Jedwabno Spotkań Artystycznych Czarny Piec 2016, młodzież i dzieci ze szkół naszego regionu uczestniczyły w ?Warsztatach malarskich?, które w ubiegły poniedziałek odbyły się w gościnnych progach Nadleśnictwa Jedwabno.

Dzięki współpracy p. Czesława Nowakowskiego, organizatora Plenerów w Czarnym Piecu z Nadleśnictwem, Gminą Jedwabno oraz innymi jednostkami samorządowymi regionu, dzieci malowały pod okiem uznanych twórców biorących udział w plenerze malarskim. Kiedy opadły już twórcze emocje, wszyscy uczestnicy warsztatów kosztowali słodkości i relaksując się na ?Polanie leśnych zabaw? słuchali opowieści o tajemnicach lasu p. Zdzisława Sztejny z Nadleśnictwa Jedwabno. Na zakończenie zapłonęło wielkie ognisko, które wnet otoczyły liczne kije z kiełbaskami.

Przypomnimy, iż twórcy z kraju i zagranicy malują właśnie urokliwe okolice Czarnego Pieca i innych miejscowości leżących w Gminie Jedwabno. Nadarza się niecodzienna  sposobność do podpatrzenia artystów przy ich twórczej pracy, do czego serdecznie zachęcamy goszczących w naszej gminie turystów.

Plener zakończy się wystawą poplenerową w Czarnym Piecu w nadchodzący piątek,  29 lipca 2016 r., o godzinie 15:00. Powstałe prace, można będzie oglądać także w ciągu całego roku w różnych miejscowościach naszego regionu i kraju. Celem organizatora już IX ?Spotkań Artystycznych Czarny Piec?, jest umożliwienie powstania prac malarskich ukazujących piękno Ziemi Warmińsko – Mazurskiej, jej kulturę, historię oraz sztukę.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 15 16 17