W minioną sobotę, 2 lipca 2016 roku, sołectwo Witowo oraz Rekownica wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabni zorganizowali festyny.

W Witowie Wójt Gminy Jedwabno Pan Sławomir Ambroziak oraz Sołtys Pani Halina Salamońska wspólnie z Sekretarz Gminy Jedwabno Panią Jolantą Drężek oraz Radną Panią Katarzyną Wiktorowską, uroczyście otworzył plac zabaw. Część sportową przeprowadził Animator Sportu Pan Marcin Zapadka, podczas której dzieci mogły wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych, a starsi mogli sprawdzić się w zawodach przeciągania liny. W godzinach popołudniowych OSP z Burdąga dała pokaz swoich umiejętności, a wieczorem wszyscy mieszkańcy uczestniczyli w zabawie tanecznej.

W Rekownicy również nie brakowało atrakcji w tym dniu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przyrodnicze „Opowieści z mchu i paproci”, które poprowadził Leśnik – Pan Jarosław Frąckowiak. Dla chętnych do zrobienia był test wiedzy z jego wykładu. Pogadanka historyczna na temat jazdy konnej XVII wieku, strzelnica łucznicza oraz walka szablami również przyciągnęła swoich zwolenników. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak część sportowa całej imprezy, ponieważ konkursy były bardzo kreatywne, a główną nagrodą był rower!  W międzyczasie gości zabawiał grajek, a wieczorem podobnie jak w Witowie, dano porwać się muzyce.