Dnia 14.02.2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Szuci odbyła się druga runda Drużynowego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie. Pierwsza runda rozegrana została dwa tygodnie wcześniej w domu kultury w Jedwabnie. Drużyny z Klubu szachowego ?Kormoran? Jedwabno i Sołectwo Szuć liczyły po 5 zawodników, co w sumie pozwoliło na rozegranie 10 meczów. W związku z tym każdy uczestnik mógł uzyskać maksymalnie 10 punktów. Niestety taki wynik uzyskał tylko jeden zawodnik a mianowicie Pan Zdzisław Pszczółkowski z ?Kormoran? Jedwabno, który otrzymał Puchar dla Najlepszego Zawodnika Turnieju. Punktacja drużynowa przedstawia się następująco:

I runda ? ?Kormoran? Jedwabno ? Sołectwo Szuć 17,5:7,5

II runda ? Sołectwo Szuć ? Kormoran Jedwabno 9:16

W sumie 23,5do 16,5 dla ?Kormorana? Jedwabno.

Poza meczami seniorów odbyła się, jako dodatkowa kategoria, rywalizacja wśród młodych uczestników turnieju w formacie open. Po rozegraniu 6 meczów pomiędzy trzema zawodnikami.

I miejsce w turnieju zajął Aleksander Sojak ? 3,5 pkt,

II miejsce Piotr Kowalczyk ? 2,5 pkt

III miejsce Mateusz Dankowski ? 1,0 pkt.

Cały turniej odbył się w sportowej atmosferze.

Organizatorami turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie oraz Sołectwo Dłużek. Organizatorzy turnieju przesyłają podziękowania Sołectwu Szuć za ciepłe przyjęcie uczestników w świetlicy wiejskiej podczas drugiej rundy rozgrywek.