Ferie zimowe w Szuci trwały od 26.01.2015r do 06.02.2015r. Na zajęcia uczęszczało łącznie 30 dzieci i młodzieży. Pierwszy tydzień ferii mieszkańcy Szuci rozpoczęli od profilaktycznego bezpłatnego badania wzroku, które przeprowadzone zostało 26.01.2015r w świetlicy wiejskiej w Szuci, a udział w nim wzięło ok.40 osób. W kolejnych dniach prowadzone były zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały m.in. ramki na zdjęcia z filcu zdobione koralikami, piórkami, jak też obrazki przedstawiające zimowy krajobraz malowane farbami. Były zabawy na śniegu, lepienie bałwana, a w zimne popołudnia uczestnicy ferii czas spędzali przy ulubionych grach stolikowych i puzzlach.

W piątek 06.02.2015r w świetlicy odbył się bal karnawałowy. Każde dziecko przebrało się za swoją ulubioną postać. Były wróżki, biedronka i różne postacie znane dzieciom z bajek, takie jak Batman czy Królowa Elza. Niektóre dzieci i młodzież wystąpiły we własnoręcznie wykonanych, na jednych z zajęć plastycznych. maskach karnawałowych . Były wspólne tańce przy muzyce, zabawy i słodki poczęstunek.

Opiekunem świetlicy i instruktorem zajęć jest Milena Krajza. Projekt współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnie.