W dniu 15 września br. w niedzielne popołudnie odbył się ?Rodzinny Festyn Sportowy? w ramach realizowanego projektu pn. ?Aktywny Styl Życia i Kultywowanie Tradycji Dewizą Naszej Społeczności? współfinansowanego przez Gminę Jedwabno. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci. Festyn rozpoczął się od występów wokalno- muzycznych, tanecznych i recytatorskich dzieci i młodzieży. Następnym punktem imprezy było oddanie do użytku dużej trampoliny sportowej.  Swoje pierwsze skoki oddali zarówno dzieci, młodzież, dorośli i odważni seniorzy. W trakcie festynu odbył się również rewanżowy  mecz piłki siatkowej ?Ojcowie kontra Synowie? , w którym po zaciętej dogrywce zwyciężyli synowie i jedna córka. Pomimo bezpośredniego wsparcia  ks. Proboszcza Romana Lompy, „ojcowie” nie dali rady ograć?młodości?.  Odbył się także szereg zabaw, konkursów i rywalizacji dla całych rodzin. Największe jak zwykle emocje towarzyszyły rodzinnym skokom na piłce uszatce oraz zakładaniu specjalistycznego  ubioru strażackiego. Wszystkie konkurencje były nagradzane w postaci drobnych upominków rzeczowych lub słodkości. Tradycyjnie gospodynie  przygotowały smaczny poczęstunek kulinarny oraz można było też sobie upiec kiełbaskę na ognisku. Największe jak zwykle powodzenie miały gofry. Uczestnicy festynu spędzili pożytecznie niedzielne popołudnie promując aktywny styl życia.

Rodzinny Festyn Sportowy był  zadaniem kończącym wyżej wymieniony projekt, natomiast wcześniej odbyły się  ?Rajd Rowerowy? i ?Spływ Kajakowy? współfinansowane przez Gminę Jedwabno.

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci dziękuje wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację przedsięwzięć projektu. Szczególne podziękowania skierowane są do strażaków OSP w Szuci.