?Podaruj dzieciom wakacje? to festyn rodzinny, którego celem było zgromadzenie środków na przejazd dzieci zamieszkujących teren Gminy Jedwabno do Fromborka na wakacje, gdzie mieści się Centrum Młodzieży Caritas, którego dyrektorem jest ksiądz Jan Sztygiel. Organizatorami festynu byli: Parafia w Jedwabnie z księdzem Romanem Lompa; Gmina Jedwabno na czele z Panem Krzysztofem Otulakowskim Wójtem Gminy Jedwabno; Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie; organizacje pozarządowe takie jak: Zespół Parafialny Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Klub Sportowy ZRYW Jedwabno, KGW w Szuci, KGW w Lipnikach, Uczniowski Klub Sportowy BOCIAN przy Zespole Szkół w Jedwabnie, Stowarzyszenie Kulturalne TANECZNIK w Jedwabnie, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Miejscowości Narty, Ochotnicza Straż Pożarna w Jedwabnie, Szuci i Burdągu; nauczyciele wychowania fizycznego: Adam Kowalczyk, Arkadiusz Kopeć i Marcin Zapadka.

Na kolonie pojedzie 19 osób w wieku 8-12 lat. Dzieci te pochodzą z najuboższych rodzin zamieszkujących teren Archidiecezji Warmińskiej lub rodzin wielodzietnych. Kolonie są nieodpłatne. Priorytetową sprawą podczas kolonii jest bezpieczeństwo dzieci, rozwój ich zainteresowań i hobby, integracja z rówieśnikami, czy odstresowanie poprzez zmiany miejsca codziennego otoczenia. Program kolonii we Fromborku obejmuje: m.in. wycieczkę do Trójmiasta, do stadniny koni, kąpiele w basenie, spotkanie ze strażą graniczną i policją, zajęcia dydaktyczne, udział w Mszach Świętych oraz udział w lokalnych imprezach we Fromborku i jego okolicach. Uczestnicy kolonii mają zapewnione 4 posiłki dziennie bogate w owoce i witaminy. Termin wyjazdu to 1-10.08.2013 rok.

Wszelkie darowane ofiary w ramach zbiórki publicznej zbierane były do puszek kwestarskich Caritas. Środki pochodzące ze zbiórki w całości przeznaczone zostaną na krajoznawstwo oraz wypoczynek dzieci i młodzieży.

Program festynu obejmował:

Mecz piłki nożnej pn. ?Dzieciom na wakacje?, w którym zmierzyli się urzędnicy kontra przedsiębiorcy. Wynik meczu to 6:1 dla przedsiębiorców. W meczu wzięli udział – drużyna urzędników: Otulakowski Krzysztof, Nikadon Krzysztof, Mariusz Kulas, Paweł Kiwicki, Ambroziak Sławomir,Ksiądz Roman Lompa, Piotr Skonieczek, Waldemar Łazicki, Adam Bączek, Trędowski Marek, Pianko Grzegorz, Kowalczyk Adam, Arek Kopeć; drużyna przedsiębiorców: Wiesław Kowalczyk, Dąbrowski  Bogdan, Gnoza Stanisław, Grzegorz Mierzejewski, Worobiej Szczepan, Olszewski Krzysztof, Pieńkosz Krzysztof, Białoszewski Jan, Kowalczyk Waldemar, Klóskowski Bogdan Zalewski Józef,Adamski Paweł. W przerwie meczu odbył się pokaz edukacyjny OSP Jedwabno, podczas którego strażacy przybliżyli arkana swojej pracy m.in. poprzez prezentacje wyposażenia wozu strażackiego. Nie obyło się także bez rodzinnych zawodów sportowych, podczas których można było zdobyć atrakcyjne nagrody. Przewidziane tu były ciekawe konkurencje zarówno dla dzieci jak i dorosłych, m.in.:  możliwość strzelenia gola Księdzu Proboszczowi lub Wójtowi, wyścigi na płozach, biegi z przeszkodami. Zwieńczeniem festynu był występ zespołu muzycznego EWELMEN z Witowa, podczas którego do tańca wszystkich gości zapraszali członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego TANECZNIK w Jedwabnie. Dodatkowe atrakcje zapewniały stoiska z watą cukrową, zabawkami, stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Jedwabno oraz stoisko z domowym jedzeniem przygotowane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich w Lipnikach i Szuci.

Podczas festynu „Podaruj dzieciom wakacje” uzbierane zostało 3.614,63 złote.