W dniu 28 października 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbył się koncert pod tytułem ?Na wielki polski bal?? połączony z występami scenicznymi dzieci, które w okresie od 01.05.2012r do 31.10.2012r uczestniczyły w warsztatach tanecznych w ramach projektu ?Poznaj swój region tańcem ludowym?.
Swoje osiągnięcia artystyczne zaprezentowały dzieci ze świetlic w Burdągu, Witowie, Nowym Dworze i Szuci. Publiczność entuzjastycznie nagrodziła gromkimi brawami najmłodszych wykonawców patrząc z podziwem na ich uzdolnienia i zapał na scenie pomimo młodego wieku niektórych uczestników ? 4 , 5 lat.
Program imprezy został wzbogacony występem teatralnym przedstawiającym legendy o Witowie w wykonaniu dzieci z Witowa pod kierunkiem Pani Danuty Orzołek.
Występy dzieci zostały poprzedzone prezentacjami filmowymi podsumowującymi warsztaty teatralne i taneczne.
Punktem kulminacyjnym tego dnia był występ Zespołu Pieśni i Tańca JEDWABNO nawiązujący do tytułu imprezy ?Na wielki polski bal?? z
tańcami narodowymi i narracją Pana Wiesława Nideraus. Choreografię koncertu przygotowała Pani Anna Sarnowska.

Stowarzyszenie Kulturalne TANECZNIK serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom warsztatów tanecznych, Pani Danucie Orzołek za bezinteresowną współpracę oraz Pani Annie Sarnowskiej za wskazówki choreograficzne w świetlicach oraz jak zwykle piękną choreografię sceniczną.