PIĄTEK 17.08.2012 Dziedziniec GOK

Pierwszy dzień XX Dni Jedwabna otworzyła wystawa 30 lat Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno na fotografii.
Kolejnym punktem był pokaz edukacyjny Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnie. Strażacy zademonstrowali scenę ratowania ludzi po wypadku samochodowym. Popołudniową zabawę poprowadził zespół EVEREST, który zapewnił 1,5 godzinny koncert z muzyką dla każdego, natomiast dyskotekę do godziny 02:00 poprowadził DJ BOLEK. Dodatkową atrakcją był występ teatru ognia NOCNE MOTYLE.

SOBOTA 18.08.2012 Stadion Sportowy w Jedwabnie

O godzinie 9:00 rozpoczął się PORANEK SPORTOWY zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Bocian” działający przy Zespole Szkół w Jedwabnie. Poranek zgromadził widzów, którzy obserwowali zmagania i rywalizację uczestników w różnych konkurencjach, jak np.pchnięcie kulą, skok w dal, biegi długo i krótko dystansowe. O godzinie 17:00 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród przez Prezesa klubu Marcina Zapadka oraz Izabelę Zapadka. O godzinie 15:30 nadszedł czas dla najmłodszych, Cyrk Clownów rozśmieszał dzieci do łez. „Letni koncert nauczycieli i uczestników zajęć z Kuźni Talentów prowadzonej przez Fundację Kreolia – Kraina Kreatywności z Jerutek”, pod tądługą nazwą odbył się kolejny koncert podczas którego można było usłyszeć wiele rodzajów muzyki. Dalszą zabawę swoimi występami uświetniły zespoły „BEZ KITU” zespół rockowy  oraz „KUZYNI NEPTUNA”, którzy wystąpili z piosenką żeglarską.Gwiazdą wieczoru był JORRGUS. Publiczność niezależnie od wieku doskonale bawiła się w rytmach muzyki disco-polo. Zabawę do godziny 02:00 z doskonałą muzyką i kolorowymi światłami poprowadził nasz znakomity i niezawodny DJ MetYou, którego publiczność powitała gorącymi brawami. Dodatkową atrakcją podczas Dni Jedwabna oraz Gminnych Dożynek były stoiska kulinarne sołectw, swoje gastronomiczne specjały wystawiły Koło Gospodyń Wiejskich z Szuci, Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnik, Sołectwo Rekownica, Sołectwo Waplewo, Sołectwo Burdąg. Stoiska edukacyjne wystawiły: Nadleśnictwo Jedwabno, OSP Szuć i Lokalna Grupa Działania ?Brama Mazurskiej Krainy?. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy cieszyło się Wesołe Miasteczko, jazda na kucykach oraz zabawki „dmuchańce”.

NIEDZIELA 19.08.2012 DOŻYNKI GMINNE Stadion Sportowy w Jedwabnie

Uroczystość dożynkowa w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, miała miejsce na stadionie sportowym w Jedwabnie. Rozpoczął ją korowód dożynkowy, który wyruszył spod budynku Urzędu Gminy.  Na uroczystą mszę dożynkową, odprawianą przez nowego Proboszcza Parafii w Jedwabnie, Romana Lompę, przybył Starosta Szczycieński Jarosław Matłach, poseł na sejm RP Jerzy Szmit, Wójt Gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski, oraz Burmistrz Miasta Pasym Bernard Mius oraz Przewodniczący Rad i Państwo Radni z terenu całego powiatu szczycieńskiego. Najważniejszymi gośćmi uroczystości byli rolnicy i ich rodziny z terenu naszej gminy. Po mszy dziękczynnej za zebrane plony oraz inscenizacji obyczaju dożynkowego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno wójt Krzysztof Otulakowski przyjął od Starostów dożynek (Marianny i Jana Barańskich z Szuci) chleb dożynkowy upieczony z tegorocznego ziarna. Wójt podziękował za ten symboliczny dar, a także za piękne, misternie wykonane wieńce dożynkowe. Podziękował wszystkim rolnikom za ich ciężką pracę, dzięki której codziennie trafia na nasze stoły chleb. Podkreślił, że wielu ludziom trudno jest docenić pracę rolników, a przecież właśnie ta praca jest podstawą egzystencji ludzi. Zacytował przy tym słowa Jana Pawła II:
?Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić.? Wójt Krzysztof Otulakowski życzył rolnikom dużo zdrowia i pomyślności oraz aby korzystali z nowych możliwości i szans. Do życzeń tych dołączył się również Starosta Powiatu Szczycieńskiego Jarosław Matłach, który także podkreślił ważną rolę rolników, podziękował za ich trud oraz zaangażowanie jakie wkładają w pracę oraz życzył zawsze udanych plonów. Następnie gospodarz dożynek Krzysztof Otulakowski poprosił proboszcza Romana Lompę o wspólne dzielenie chlebem  ze wszystkimi mieszkańcami oraz gośćmi, którzy tego dnia uczestniczyli w uroczystości.
Po obrzędzie dożynkowym nadszedł czas na prezentacje artystyczne sołectw. Swoje zdolności wokalne oraz aktorskie zaprezentowały sołectwa Witowo, Nowy Dwór oraz Jedwabno.  Na scenie zaprezentowali się: dzieci z sołectwa Witowo ze spektaklem „LEGENDY O WITOWIE” i zespół „GĄSIENICZKI  HULA-HOPKI” działający pod kierunkiem Pani Haliny Salamońskiej. Z Nowego Dworu przyjechała sama DODA ANODA wraz ze swoją tancerką. Również zespół BEZ NAZWY pod kierunkiem Jerzego Pałasza zaprezentował się w kilku utworach. Wręczone zostały nagrody za najładniejszy wieniec dożynkowy. Komisja w składzie Danuta Orzołek, Irena Cytruk oraz Mirosław Łachacz wybrała spośród trzech wieńców przygotowanych przez sołectwa Witowo, Waplewo oraz KGW Szuć. Nie łatwo było podjąć decyzję, jednak w końcu wyróżniono wieniec z Witowa. Nagrodą główną był bon towarowy o wartości 500 zł. o godzinie 17:30 na scenie wystąpił Krzysztof Daukszewicz ze swoim występem satyrycznym. O godzinie 19:00 nadszedł czas na gwiazdę wieczoru jaką był zespół disco-polo FANATIC. Publiczność bez względu na wiek bawiła się świetnie podczas koncertu. Tradycyjnie dyskotekę do północy poprowadził DJ MetYou.

 

PIĄTEK: 

SOBOTA:

NIEDZIELA: