W dniach 28 kwietnia – 01 maja 2022 zawodnicy Gwardii Szczytno  Sekcja Boks – Marcel Bogdański i Patryk Salwański wraz z trenerem Marcinem Bogdańskim  wstawili się w Niemczech w mieście Zinnowitz  na 52 Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Morza Bałtyckiego – Ostseepokal – jednym z najtrudniejszym i najmocniejszym turnieju  bokserskim dla zawodników U14 w Niemczech oraz krajach nadbałtyckich. W turnieju brało udział około 150 zawodników z państw takich jak: Niemcy, Polska, Ukraina, Dania, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Anglii oraz innych państw. W turnieju brali udział zawodnicy którzy są w pierwszej 3 w kwalifikacji ogólnej w swoich krajach.

Trener Marcin Bogdański współpracujący z Trenerem Kadry Narodowej Młodzików – Zenonem Jagiełło  zabrał wraz ze sobą 21 zawodników  z całej Polski z różnych klubów sportowych w poszczególnych kategoriach wagowych – są to wyselekcjonowani zawodnicy kategorii „młodzik” rozszerzonej kadry Polski. Dodatkowo były też młode pięściarki kadry Polski „ młodziczki” wraz z trenerka Karoliną Koszewską.

W turnieju wysokie 3 miejsce zajął Marcel Bogdański gdzie w wejściu do finałów nieznacznie przegrał z zawodnikiem gospodarzy lecz werdykt mógł iść w obie strony ( 3:2 ). Patryk Salwański  w pierwszej walce nieznacznie uległ również gospodarzowi turnieju 3:2 i nie wszedł do strefy medalowej. Walki były na wysokim poziomie i nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i dobrego wyszkolenia technicznego.

W walkach zawodnicy z Polski w półfinałach trafiali na siebie więc  walki odbywały się między sobą lecz jako kraj Polska zdobyliśmy: 5 medali złotych, 4 srebrne i 9 medali brązowych co dało nam pierwsze miejsce i zdobycie Pucharu Ziem Nadbałtyckich w Turnieju  Ostseepokal  2022.

Trener Marcin Bogdański oświadczył, iż bardzo jest zadowolony z postawy swoich zawodników ( wspólny doping, sportowe zachowanie ). Dodatkowo pewność siebie na przekroju prezentowanych przez przeciwników różnych technik bokserskich z innych krajów – styl boksowania. Atutem naszych pięściarzy jest to że ich wyszkolenie techniczne daje im szansę na bycie najlepszymi w Europie jak i Świecie. Serdecznie dziękuję Wójtowi Gminy Jedwabno, TRANS-POL Ryszard Łachacz, Głażewski Mirosław E. Zakład Usług Transportowych za sfinansowanie przejazdu dla zawodników na w/w  turniej bokserski co daję młodzieży możliwość uczestnictwa i rywalizowania z najlepszymi  w największych imprezach sportowych w Europie.

Serdeczne podziękowania dla Trenerów Klubowych swoich zawodników  za współpracę z Trenerem Kadry  Zenonem Jagiełło jak i też fachowe podejście do rozwoju swoich podopiecznych co jest niezbędnym fundamentem do pracy w kadrze Polski. Taka postawa Trenerów Klubowych optymistycznie daje nam możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z innych krajów. Z takim podejściem i zaangażowaniem boks w Polsce  już od najmłodszej kategorii wiekowej  jest dobrą perspektywą na przyszłość i postawione sobie wysokie cele do osiągnięcia.