Dożynki Gminno-Parafialne w Jedwabnie rozpoczęła Msza Święta dziękczynna w Kościele Św. Józefa i  Matki Boskiej Częstochowskiej odprawiona przez księdza Romana Lompa. Następnie korowód prowadzony przez motocyklistów z gminy Jedwabno oraz  Klubu Motocyklowego „Jurand”  udał się do miejscowego Parku. Wójt Gminy Jedwabno Pan Sławomir Ambroziak – Gospodarz Dożynek przyjmował od Starostów, Przodowników Pani Krystyny Olszewskiej i Pana Mirosława Łachacza oraz uczestników korowodu symboliczny bochen chleba, wieniec, który przygotował Parafialny Zespół „Caritas” w Jedwabnie oraz kosze z darami.

Starostami Dożynek byli Państwo Krystyna i Wiesław Arbatowscy .

Państwo Krystyna i Wiesław Arbatowscy są rolnikami w miejscowości Brajniki. Ukończyli Technikum Rolnicze w Szczytnie, a w 1983 roku wzięli ślub. Wspólnie z rodzicami prowadzili gospodarstwo rolne, a od 1995 roku prowadzą je na własny rachunek. W tym czasie urodziło się im dwoje dzieci. Państwo Arbatowscy są dziadkami dwóch wspaniałych wnuczek, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Jedwabnie. Ich gospodarstwo o powierzchni 16 ha nastawione jest na hodowlę bydła opasowego, produkcję zbóż i uprawę ziemniaków jadalnych.

Na dożynkowej scenie zaprezentowali się: Marcelina Maciejczuk oraz Aniela Orzechowska , Tomasz Banul, a także Bartosz Abramski wraz ze swoim zespołem.

Poza sceną również było wiele atrakcji, a mianowicie, stoisko promocyjne Gminy Jedwabno #SZCZEPIMYSIĘ z animacjami dla dzieci; stoisko handlowe z zabawkami, watą, lemoniadą oraz nasze gminne stoiska kulinarne: Sołectwa Lipniki, Sołectwa Jedwabno, Parafialnego Zespołu „Caritas” w Jedwabie oraz stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Jedwabno.

Podmioty, które zaangażowały się w organizację Dożynek to: Gmina Jedwabno, Rzymskokatolicka Parafia świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie, Parafialny Zespół „CARITAS” przy Parafii świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie (stoisko), Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, Zakład Gospodarki Komunalnej w Jedwabnie, Stowarzyszenie Kulturalne TANECZNIK, Sołectwo JEDWABNO (stoisko), Sołectwo LIPNIKI (stoisko), Nadleśnictwo JEDWABNO (stoisko), Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Jedwabnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jedwabnie, Pan Mirosław Granoszewski, Pani Henryka Budna,  ART GARDEN MAZURY Pan Piotr Siemiatkowski ( dekoracja) oraz Kwiaciarnia w Jedwabnie Pani Alicja Brzozowska.