W niedzielę 31 stycznia 2021 r. odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak mówi hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia –  „Finał z głową” to właśnie tak została przeprowadzona zbiórka w Gminie Jedwabno. Już od 21 stycznia na facebookowym profilu  Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie pojawiły się pierwsze licytacje internetowe, a ponieważ lista darczyńców jest długa to sukcesywnie ich przybywało. Zakres przedmiotów i usług do wylicytowania był bardzo zróżnicowany: dziergane czapki i kominy, a nawet zapas opału na zimowe dni, elementy wystroju wnętrz, materiały budowlane i motoryzacyjne, rejs rowerem wodnym, sesja portretowa, sauna mobilna, zestawy gadżetów, zabawki, obrazy, usługa koparko- ładowarką, a także voucher na poradę prawną, czy szkolenie zawodowe. Dużym ułatwieniem była wprowadzona w tym roku nowość tzw.  eSkarbonka, którą zainteresowani mogli zasilić bez wychodzenia z domu. Nasi wolontariusze kwestowali w Jedwabnie już od godziny 9.30, można ich było spotkać przechadzających się ulicami Jedwabna lub w Gminnym Ośrodku Kultury. Pojawili się również w Nowym Dworze. Za pomoc i zaangażowanie należą się podziękowania dla Sołectwa Rekownica, Małszewo, Witowo, Lipniki oraz Nowy Dwór, a także dla Zespołu Szkół w Jedwabnie.

Podczas 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Jedwabno uzbierano 8.761,49 złotych.

Zebrana kwota to świetny wynik. Mimo obostrzeń i ograniczeń obowiązujących przy organizacji wydarzeń mamy drugą w kolejności najwyższą kwotę zaraz po rekordowej z ubiegłego roku. Wszystko dzięki hojnemu wsparciu Mieszkańców Jedwabna oraz naszych sąsiadów – DZIĘKUJEMY! Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy!

Darczyńcy WOŚP – DZIĘKUJEMY za Państwa wsparcie!

„Dzierg_ola”Pani Aleksandra Ornowska, Sklep „Komfort „Szczytno, Pan Piotr Siemiatkowski, Sauna Mobilna M&P Dźwierzuty, Pan Wojciech Grzedzinski, Kwiaciarnia Jedwabno Pani Alicja Brzozowska, Pan Sławomir Ambroziak, „Kłobuk” Pani Magdalena Paratowska, Zakład Gospodarki Komunalnej w Jedwabnie, Pani Marika Żmijewska, Państwo Kaczmarczyk z Rekownicy, Pani Agnieszka Remuszko, „STAN-BUD” Państwo Romana i Stanisław Gnoza, Pani Wioleta Kowalewska, Pani Krystyna Kabała, Kancelaria Doradztwa Prawnego Pani Dominika Weichhaus, Społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie, Aleksander Ambroziak, Państwo Renata i Przemek Kosiak, „ArtWood” Pan Artur Orzechowski, Pani Danuta Trzcińska, Pani Marta Stałanowska.

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy zasilili puszkę WOŚP,  a także niezawodnym Wolontariuszkom: Gabrieli Dobrzyńskiej oraz Zofii Pieńkosz.