W niedzielę, 27 maja 2012 r. w miejscowości Głuch na terenie gminy Wielbark, odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gmin Jedwabno i Wielbark. Gminę Jedwabno reprezentowały następujące jednostki: OSP Jedwabno, OSP Nowy Dwór, OSP Szuć, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (dziewczęta) z OSP Szuć, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (chłopcy 12-16 lat) z OSP Szuć oraz najmłodsi – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (chłopcy do 12 lat) z OSP Jedwabno. Jak co roku mieliśmy okazję zobaczyć prezentację drużyn w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe.

Drużyna chłopców z OSP Jedwabno, którzy nie ukończyli jeszcze lat 12, zrobiła ogromne wrażenie na zabranych widzach. Przygotowaniem chłopców do zawodów zajęli się członkowie OSP Jedwabno – Marcin Zapadka oraz Krzysztof Ważny. Podczas zawodów chłopców asekurowali dorośli członkowie tej drużyny. Należy nadmienić, że młodzi strażacy wykonywali sztafetę na przeszkodach dla dorosłych strażaków (ściana i równoważnia), podczas gdy grupa wiekowa 12-16 lat prezentowała się na przeszkodach dla dzieci i młodzieży. Młodzi strażacy ochotnicy z ogromnym przejęciem uczestniczyli w pierwszych w ich życiu tego typu zawodach. Był zapał i pozytywna energia.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

Dorośli:

Miejsce I – OSP Nowy Dwór,

Miejsce II – OSP Jedwabno,

Miejsce III –  OSP Szuć.

Młodzież i dzieci:

MDP ? Chłopcy do lat 12: OSP Jedwabno.

MDP ? Chłopcy 12-16 lat: OSP Szuć.

MDP ? Dziewczęta: OSP Szuć.

W czasie zawodów przyznane zostały medale i odznaczenia. Srebrny medal ?Za Zasługi dla Pożarnictwa? otrzymał Pan Marek Trędowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Jedwabno, brązowe medale ?Za Zasługi dla Pożarnictwa? otrzymał Pan Henryk Gorząch z OSP Szuć oraz Nadleśnictwo Jedwabno.

W przyszłym roku zawody odbędą się na terenie gminy Jedwabno.

 

Tekst i zdjęcia: Izabela Zapadka