W porozumieniu z Organizatorem, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno –Epidemiologiczną w Szczytnie, przy rekomendacji Biblioteki Narodowej, po komunikacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Ministra Zdrowia wznawiamy stopniowe wypożyczenia w bibliotece w Jedwabnie i w filii w Nowym Dworze.
Zapraszamy czytelników w Jedwabnie codziennie od 9.00 do 15.00, a w Nowym Dworze we wtorki od 9.00 do 15.00. W soboty biblioteki pozostają nieczynne, punkty biblioteczne również pozostają nieczynne.

Jak najbezpieczniej wypożyczyć książki?
– planowane wypożyczenia warto wcześniej zgłosić drogą mailową bądź telefoniczną ([email protected], 89 621 35 83)
– do biblioteki należy przyjść w maseczkach lub przyłbicy i rękawiczkach, ze względów bezpieczeństwa czytelnik bez wyżej wymienionych środków bezpieczeństwa nie zostanie obsłużony.

Więcej informacji znajduje się przy wejściu do biblioteki (na tablicy). Prosimy o zapoznanie 
Szczególną pomoc pracownicy biblioteki proponują grupom najbardziej narażonym na ryzyko epidemiologiczne (seniorom, przewlekle chorym). Wystarczy zadzwonić do biblioteki i poprosić o przygotowanie książek, które następnie dostarczymy do domu (na terenie miejscowości Jedwabno).

O wszelkich zmianach będziemy informować za pośrednictwem facebooka i strony Jedwabno, aż do czasu odwołania stanu epidemii.

Zapraszamy do pierwszych odwiedzin 😊

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie