Szanowni Państwo na profilu Facebooka Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie publikowana jest ciekawa seria pn. „Kino Domowe Gminy Jedwabno”, które obejrzycie Państwo w Waszym domu. Prezentowane są w nim filmy związane z Gminą Jedwabno bądź stworzone przez twórców związanych z Naszą Gminą. Pomysłodawcą tej ciekawej inicjatywy oraz osobą, która daje propozycje repertuaru oraz tworzy ciekawe opisy jest także Pan Sławomir Ambroziak Wójt Gminy Jedwabno. Jest to bardzo fajna forma. Zapraszamy do śledzenia fb GOKu.

I tak, prezentowane były już następujące filmy:

  1. Seria filmów Kogel-Mogel

Tym samym zapraszamy do spotkania z twórczością Pani Ilony Łepkowskiej, autorki scenariuszy wielu filmów i seriali, letnią mieszkanką Burdąga. Pani Ilona była gościem spotkania autorskiego w GOK w Jedwabnie w 2019 roku. Relację z tego wydarzenia znajdziecie Państwo poniżej. W Kinie Domowym zapraszamy do obejrzenia pierwszej części tego cyklu.

https://vod.pl/klasyka-polskiego-kina/kogel-mogel/9s96bms

https://www.jedwabno.pl/27306/spotkanie-autorskie-z-ilona-lepkowska-gok-23-02-2019-rok

Kontynuacja Domowego Kina Gminy Jedwabno zaprasza na Galimatias, czyli Kogel- Mogel II. Prezentowane przez nas dotychczas filmy to polskie komedie, o których zapomnieć po prostu nie można, tym bardziej, że scenariusz do nich napisała Ilona Łepkowska- letnia mieszkanka miejscowości Burdąg.

https://vod.pl/filmy/galimatias-czyli-kogel-mogel-ii/rbs5gwl

Był Kogel- Mogel, był Galimatias, czyli Kogel- Mogel II, przyszedł czas na Miszmasz czyli Kogel- Mogel 3. Jak zapewne pamiętacie premiera tego filmu w Objazdowym Kinie w Jedwabnie zgromadziła tłumy. Dla niektórych z Was zabrakło miejsc na sali kinowej, dlatego dziś zamieszczamy link do tego właśnie filmu – dla tych, którzy jeszcze nie widzieli, ale i dla tych, którzy chcą go zobaczyć ponownie. Film dostępny jest w serwisie vod. Tam można wykupić dostęp na 24 godziny za jedyne 8 zł.
Przed nami weekend, więc zapraszamy wszystkich do naszego Domowego Kina Gminy Jedwabno!

https://vod.tvp.pl/…/miszmasz-czyli-kogel-mogel-3,miszmasz-…#!

2. Kino Domowe Gminy Jedwabno zaprasza na „mocne kino” w postaci kryminału pod tytułem „Pokot”. Jego scenariusz oparto na książce naszej laureatki literackiej Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk. Film wyreżyserowały Agnieszka Holland i jej córka Kasia Adamik, które od wielu lat są wakacyjnymi mieszkankami Dłużka w Gminie Jedwabno. „Bilet” kupicie za opłatą tylko 4,90 zł ale wcześniej możecie też bezpłatnie obejrzeć zwiastun filmu. Głośny „Pokot” Agnieszki Holland i Kasi Adamik został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie. „Pokot” był też polskim kandydatem do Oscara! Film powstał na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” i, już w kilka dni po premierze, zasłużył sobie na porównania do „Miasteczka Twin Peaks” Davida Lyncha. Wszystko dzięki niezwykłemu, pełnemu tajemnicy, klimatowi Doliny Kłodzkiej, wydobytemu dzięki zdjęciom Dylewskiej i Paradowskiego. Akcja „Pokotu” dzieje się na polskiej prowincji, gdzie wciąż ostatnie zdanie należy do wpływowych mężczyzn – komendanta, księdza i Prezesa. Na ich antagonistkę nieoczekiwanie wyrasta ekscentryczna emerytka, Janina Duszejko (Agnieszka Mandat). Krucjata starszej kobiety i jej podobnych wyrzutków skąpana jest w grotesce, nie osłabia to jednak mocnej wymowy filmu „Pokot”. Ta jest bowiem jednoznaczna: nasi bracia mniejsi, zwierzęta, zasługują na szacunek równy (lub nawet większy) temu przeznaczonemu dla człowieka. Świetne kreacje aktorskie tylko pogłębiają to franciszkańskie przesłanie „Pokotu”. Zapraszamy na film. 

https://vod.pl/filmy/pokot-caly-film-online/3h1c8g6

3. Tym razem w Kinie Domowym Gminy Jedwabno prezentujemy aktora Edwarda Sosnę, wieloletniego wakacyjnego mieszkańca Szuci. Pan Edward grał w wielu polskich filmach i serialach. Pierwsze jego role to epizody w słynnym serialu „Stawka większa niż życie”. Więcej informacji o jego dorobku aktorskim znajdziecie w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Sosna Pan Edward angażuje się również w życie kulturalne Gminy Jedwabno. Czyta dzieciom książki w Gminnej Bibliotece Publicznej i świetlicy wiejskiej w Szuci, wystawiał u GOK-u monolog „Obrona Sokratesa” czy też napisał piosenkę o Szuci. Dzisiaj w naszym Kinie Domowym zaprezentujemy Edwarda Sosnę jako bogatego Juliana w jednym z odcinków serialu „13 Posterunek” z Cezarym Pazurą w roli głównej. https://www.youtube.com/watch?v=gw1mjhK7P7o

 

Jak Państwo proponowany repertuar jest bardzo ciekawy, a jeszcze fajniejsze jest to, że są tam powiązania z Nasza Gminą !!!