Szanowni Państwo niezmiernie miło Nam dzielić się z Wami tak wspaniałą wiadomością.


W niedzielę 6 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbyło się zebranie z mieszkańcami zainteresowanymi m.in. odbiorem gazu w Jedwabnie. Dotyczyło ono głównie mieszkańców ulic Warmińskiej, Mazurskiej i Leśnej. O szczegółach podłączeń można było usłyszeć od Pana inż. Romana Przytuły projektanta instalacji gazowych z Olsztyna.

Podczas tego właśnie spotkania doszło do bardzo ważnej chwili. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki i Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak podpisali umowy dofinansowania na modernizację drogi dojazdowej do Lipnik oraz na remont ulic Polnej i Ogrodowej w Jedwabnie. Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki wraz z Panem Henrykiem Żuchowskim Dyrektorem KRUS w Olsztynie wręczył Wójtowi Gminy Jedwabno „czek” na realizację tych zadań drogowych.
Gmina skorzysta ze wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych, a kwota dofinansowania to 846 883,49 złotych i stanowi 50 % całości kosztów. Pozostałe 50 % kosztów zostanie sfinansowane ze środków własnych Gminy Jedwabno.

Jak podkreślał Wojewoda, dzięki realizacji przedsięwzięcia poprawi się bezpieczeństwo w poruszaniu po drogach w Gminie Jedwabno, co przyczyni się do lepszego komfortu podróżowania.

Materiał TVP3 Olsztyn:
https://olsztyn.tvp.pl/44720696/do-samorzadow-poplynely-kolejne-pieniadze-z-rzadowego-funduszu-drog