Piątkowy wieczór, 20-go września, upłynął pod znakiem świetnej prozy, poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zgromadzeni w sali widowiskowej, Gminnego Ośrodka Kultury, mieli wyjątkową okazję wysłuchać prezentacji „Odwrócenie ruchu” w interpretacji niezwykle utalentowanej pani Karoliny Ważnej – Wronowskiej i znanego z telewizji aktora, pana Edwarda Sosny. Za scenariusz i reżyserię odpowiadał Edward Sosna, a za muzykę Karolina Ważna- Wronowska.

Ten cudowny wieczór, był wieczorem wyciszonym, refleksyjnym, kameralnym. To spotkanie ludzi, chcących zatrzymać się na chwilę, by pomyśleć, zastanowić się nad tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Prezentacja przeplatana motywami muzycznymi zrobiła na zebranych ogromne wrażenie. Spotkanie miało wielkie znaczenie, o tyle szczególne, że biblioteka bazuje na aktywności naszych lokalnych twórców.

Na koniec były brawa, kwiaty, podziękowania dla wspaniałych artystów a także dla Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury pana Jerzego Pałasza za udostępnienie sali.

To spotkanie pełne wzruszeń, na pewno zostanie na długo w pamięci uczestników.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie