O atrakcje na miniony weekend 10-11.08.2019 roku w naszej gminie zadbała miejscowość Szuć. Tradycyjnie już Sołectwo Szuć i Ochotnicza Straż Pożarna w Szuci zorganizowała „Dni Szuci 2019”. Ta dwudniowa impreza plenerowa w tym roku odbyła się pn. ”Inwazja Kolorów”. Imprezę otworzyła Sołtys Sołectwa Szuć Edyta Szymańska wraz z Wójtem Gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziakiem oraz Starostą Szczycieńskim Jarosławem Matłachem. Program obfitował w atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wieczór rozpoczęła  grupa Events- Kreator, która poprowadziła animacje dla dzieci z kolorowymi proszkami holi. Następnie na scenie zaprezentował się zespół pochodzący z Szuci- Black Minds.

W świetlicy można było obejrzeć wystawę prac malarskich mieszkanki Szuci Pani Małgorzaty Kałyszewskiej, która maluje obrazy zaledwie od stycznia, a zadebiutowała w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie już w czerwcu tego roku. Nie zabrakło także emocji podczas pokazu walk Rycerzy z Tatarami, które przygotowała Warmińska Dzika Kompania z Olsztyna. Dyskotekę do białego rana poprowadził  niezastąpiony tego lata  DJ DAMI.

Atrakcjami towarzyszącymi były: bezpłatne kino sferyczne, loteria dla dzieci, w której nagrodą główną był gigantyczny miś, loteria dla dorosłych. Na Dni szuci zawitała także żywa maskotka Panda. Ponadto były dmuchańce, malowanie buzi, kolorowe warkoczyki, stoisko kulinarne naszych niezastąpionych Pań ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Szuci, stoisko rękodzielnicze, z zabawkami, z watą i popcornem, z sorbetami oraz wiele wiele innych.

Niedziela rozpoczął mecz piłki nożnej o Puchar Sołtysa Sołectwa Szuć na boisku w Szuci. Zwyciężyła drużyna OLD BOYS. Animatorzy Hali Sportowej w Jedwabnie Marcin Zapadka oraz Daria Grabowska poprowadzili sportowe konkurencje m.in. segregowanie śmieci, w której udział wziął Wójt Gminy Jedwabno. Odbył się także mini maraton strażacki oraz zabawa w pianie.