W sobotę 20 lipca 2019 r. w miejscowości Waplewo odbyła się „Waplewiada” czyli coroczny festyn wiejski. 

Stało się już gminną tradycją, że wspólną zabawę poprzedzają animacje dla dzieci i dorosłych. Tak było i tym razem. Mnóstwo atrakcji zapewnili zgromadzonym animatorzy: Dominika Wyszyńska i Milena Krajza z GOK w Jedwabnie, Marcin Zapadka odpowiadający za rozrywki sportowe oraz strażacy z OSP Burdąg. Na najmłodszych czekały gry, zabawy i konkursy z licznymi nagrodami. Tradycyjnie panowie stanęli do konkursu o tytuł najsilniejszego chłopa we wsi. Po ciężkich ale bardzo widowiskowych zmaganiach, tytuł trafił w ręce Ryszarda Malessy. Ten 25-letni mieszkaniec Waplewa okazał się bezkonkurencyjny w siłowych zmaganiach.

Podczas tegorocznego festynu po raz kolejny gościliśmy grupę „Rumcajsss Team” na czele z Łukaszem „Rumcajsem” Matuszczak. Grupa, od kilku lat zaprzyjaźniona z gminą Jedwabno, na co dzień zajmuje się profesjonalnym kibicowaniem podczas ogólnopolskich i światowych wydarzeń siatkówki plażowej. Ekipa zademonstrowała gościom animacje przeniesione wprost z siatkarskich trybun do Waplewa. Ponadto na scenie zaprezentował się zespół śpiewaczy „Nadzieja”, a o pełne brzuchy gości zadbały lokalne gospodynie, które przez cały wieczór serwowały swojskie przysmaki. 

Do późnych godzin nocnych uczestnicy bawili się przy dźwiękach muzyki, o które zadbał DJ Kostya, znany z prowadzenia eventów takich jak Puchar Świata w siatkówce plażowej czy Mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej. 

Sołtys Waplewa Magda Żelaznowska dziękuje wszystkim sponsorom oraz mieszkańcom Waplewa, którzy pomogli przy organizacji tegorocznej „Waplewiady”. Do zobaczenia za rok!

Materiał: Sołectwo Waplewo