W czwartek 4 kwietnia 2019 roku w Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbyła się Gala Sportu 2019. Na uroczystości zostały wręczone wyróżnienia sportowcom i terenom. Jednym z wyróżnionych został nasz trener boksu Zenon Jagiełło.

Zenon Jagiełło jako trener boksu z 20 – letnim stażem wychował już wiele pokoleń zawodników i trenerów. Jego podopieczni wielokrotnie zdobywali medale na różnego rodzaju zawodach ogólnopolskich. W 2018 roku zawodnicy pod jego opieką trenerską zdobyli:

1) Aleksandra Łachacz – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów waga 69 kg, jest w Kadrze Polski,

2) Patrycja Krawczyk – złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży waga 63 kg, jest w Kadrze Polski,

3) Patryk Borucki – złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików waga 72 kg,

4) Maciej Mielczarczyk – złoty medalista mistrzostw Polski Młodzików waga 65 kg,

5) Kacper Deptuła – złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików waga 40 kg,

6) Maciej Modrzejewski – brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików waga 68 kg,

7) Gracjan Ludtke – brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików waga 56 kg.

Ponadto Jako drużyna bokserska PKS Gwardia Szczytno w Mistrzostwach Polski Młodzików zajęła 1 miejsce w kraju. Wskazane osiągnięcia spowodowały, iż za rok 2018 sekcja bokserska PKS Gwardia Szczytno w rankingu Polskiego Związku Bokserskiego została sklasyfikowana na 25 miejscu w Polsce z ilością 50 punktów rankingowych. Ponadto Zenon Jagiełło jest organizatorem Gali Boksu Amatorskiego w Jedwabnie, największej imprezy bokserskiej o charakterze międzynarodowym w województwie warmińsko – mazurskim. W 2016 roku był to mecz bokserski Polska – Niemcy, w 2017 Polska – Litwa a w 2018 roku Polska – Białoruś. W 2019 roku w ramach Gali odbędzie się mecz bokserski Polska – Rosja. Są to mecze bokserskie międzypaństwowe z akredytacją Polskiego Związku Bokserskiego. Po stronie polskiej uczestniczą w nich zawodnicy i trenerzy z całego Województwa Warmińsko – Mazurskiego (Olsztyn, Ełk, Mrągowo, Gołdap, Szczytno, Elbląg, Jedwabno). W trakcie tej Gali Boksu Amatorskiego odbywa się kilkanaście walk a impreza przyciąga miłośników boksu z terenu całego województwa oraz spoza jego granic.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.