Szanowni Państwo,
Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza. W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków. Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.
Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. W związku zakończeniem prac nad program priorytetowym resort środowiska przygotował cykl zebrań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych.
W związku z powyższym 7 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbyło się zaplanowane spotkanie z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Olsztyna, który zaprezentował zainteresowanym mieszkańcom gminy Jedwabno kluczowe punkty dotyczące Programu priorytetowego  Czyste Powietrze.
Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi ulotkami oraz informacjami, które ułatwią Państwu złożenie wniosku. Informujemy również, że w przypadku Programu „Czyste Powietrze”, Urząd Gminy Jedwabno nie pośredniczy w składaniu wniosków, w tym przypadku beneficjent ubiegający się o dotację, zakłada indywidualne konto na stronie WFOŚiGW w Olsztynie pod linkiem: https://portal.fundusz.olsztyn.pl/ a następnie wypełnia interaktywny wniosek w programie PDF.
Do pobrania:

Ogloszenie_o_naborze

Czyste_powietrze_ulotka

Instrukcja-krok-po-kroku-aplikowanie-o-dofinansowanie-w-ramach-programu-Czyste-powietrze

WNIOSEK_PDF_CZYSTE_POWIETRZE

Informujemy również o możliwości  korzystania z pomocy doradztwa energetycznego. Gmina Jedwabno jest objęta doradztwem energetycznym  przez Pana: Janusz Pabich tel. 89 522 02 08 oraz tel. kom. 512 843 770, adres e mail: [email protected]
Wszelkie informacje dostępne są pod nr telefonów:
Punkt informacyjny:
tel. 89 522 02 15
tel. 89 522 02 27
tel. 89 522 02 38
tel. 89 522 02 39
oraz na stronie internetowej: http://wfosigw.olsztyn.pl/czyste-powietrze/