Drodzy mieszkańcy.
W połowie września Gmina Jedwabno przystąpiła do pilotażowego projektu „rePETa” realizowanego przez Fundację Nasza Ziemia w ramach Jubileuszowej 25 Akcji Sprzątanie świata – Polska, finansowany ze środków Fundacji Coca Cola (The Coca Cola Foundation).
Charakterystyczne żółte kosze na odpady zostały umiejscowione w przestrzeni publicznej  miejscowości  położonych na terenie gminy Jedwabno. Poziomy recyklingu, które musimy osiągnąć w tym roku oraz kolejnych latach są dla nas priorytetem w gospodarce odpadami. Aby ułatwić państwu segregację w miejscach publicznych zachęcamy do korzystania z naszych żółtych pojemników.
Z przykrością stwierdzamy, że w dalszym ciągu niektórzy nie rozróżniają poszczególnych frakcji odpadów i utrudniają odzysk odpadów poprzez nieprawidłową segregację. Takie sytuacje zdarzają się podczas każdej wymiany worka na odpady z żółtego kosza.
Niestety zamiast odpadów z tworzyw sztucznych, aluminium czy metalu
w koszu zastajemy szklane i papierowe opakowania a nawet brudną odzież.
Jeśli masz wątpliwość jaki rodzaj odpadu wrzucić do żółtego pojemnika przeczytaj napis na koszu. Fundacja Nasza Ziemia wspiera lokalne społeczności w tego typu działaniach. Pokażmy się w tym projekcie z jak najlepszej strony, pokażmy też innym, że Nasza Gmina jest Eko-wspólnotą, że razem  świetnie radzimy z segregacją.