Szanowni Państwo, na terenie gminy Jedwabno pojawiły się żółte pojemniki przeznaczone do segregacji tworzyw sztucznych, wielomateriałowych i metalowych opakowań.
Pojemniki zostały umiejscowione w przestrzeni publicznej  przeciążonej ruchem i w związku z tym  powstającymi odpadami. W Jedwabnie nowe pojemniki zobaczą Państwo w parku, przy przystanku autobusowym, stadionie sportowym, ośrodku zdrowia i aptece oraz przy Gminnym Ośrodku Kultury. Pojemniki zlokalizowane zostaną również w innych miejscowościach na terenie całej gminy. W celu ułatwienia segregacji dajemy Państwu wybór, aby powstający odpad z tworzyw sztucznych, wielomateriałowych i metalowych opakowań nie trafił do pojemnika na odpady zmieszane.
Akcja segregacja skierowana jest do mieszkańców i osób przebywających na terenie naszej gminy, ponieważ wspólnie musimy wypracować w tym roku 30% recyklingu. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a jesteśmy zobligowani w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej! Aby umożliwić Państwu segregację w miejscach publicznych Gmina Jedwabno przystąpiła do pilotażowego projektu „rePETa” realizowanego przez Fundację Nasza Ziemia w ramach Jubileuszowej 25 Akcji Sprzątanie świata – Polska, finansowanej ze środków Fundacji Coca Cola (The Coca Cola Foundation).
Prosimy o poprawną segregację.