Za nami pierwszy, bardzo udany dzień zajęć z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji „Wakacje z Gminą Jedwabno”.
Dzieci z miejscowości Jedwabno i Szuć spędziły czas na placu wiejskim w Szuci, gdzie miały okazję nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził Marcin Zapadka. Każde z dzieci miało niepowtarzalną okazję do ćwiczeń na trzech fantomach: dorosłym, dziecku i niemowlęciu. Za wzorowe wykonanie zadań dzieci otrzymały dyplomy i nagrody związane z bezpieczeństwem – zestaw ratowniczy w breloku oraz opaski bezpieczeństwa nad wodę. Urozmaiceniem zajęć był pokaz ratownictwa przygotowany przez młodzież z OSP Szuć, przy pozorowanym wypadku rowerowym oraz pokaz użycia defibrylatora zewnętrznego AED.
Sołectwo Szuć zadbało o poczęstunek dla dzieci w postaci pysznych gofrów, słodyczy i napojów, za co bardzo serdecznie dziękujemy!
Przypominamy, że zajęcia i zakup fantomów dofinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnie.
Kolejne zajęcia odbędą się w Kocie, Lipnikach, Nartach, Nowym Dworze, Burdągu i Małszewie.