23 czerwca 2018 r. w Rekownicy odbyły się Świętojanki. Wydarzenie tradycyjnie organizowane jest każdego roku nad innym jeziorem na terenie gminy Jedwabno. Tym razem gościli nas właściciele Pola Namiotowego „Głęboczek”. Impreza odbyła się pod bardzo aktualnym hasłem „bezpiecznie nad wodą”, z uwagi na rozpoczynający się sezon letnich kąpieli.
Autorski obrzęd świętojański pn. „W tę czarowną noc” przygotowała grupa dzieci i młodzieży działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. Pokaz ratownictwa wodnego przeprowadziła Fundacja Autrimpus ze Szczytna. Jedną z atrakcji skierowanych do dzieci był udział w wydarzeniu przedstawicielek Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, które przeszkoliły dzieci z zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz przeprowadziły konkurs z nagrodami.
Podczas imprezy odbył się konkurs na przygotowanie najpiękniejszego wianka świętojankowego, w którym udział wzięły cztery uczestniczki. Na terenie pola namiotowego ukryty został również kwiat paproci i tego wyjątkowego wieczoru został odnaleziony. Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez pana Krzysztofa Michalaka – dzierżawcę Pola Namiotowego Głęboczek. Nagrody wręczył sołtys miejscowości Rekownica pan Stanisław Kaczmarczyk.
Wieczór nad jeziorem Głęboczek spędzić można było przy poczęstunku przygotowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rekownica. O muzyczną stronę imprezy zadbali „Kuzyni Neptuna”, a do późnych godzin wieczornych zabawiał uczestników Dj Dami.