W sobotę 2 czerwca 2018 r., w Parku w Jedwabnie, odbył się festyn rodzinny w ramach obchodów XX Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem Rodzina- Dom- Ojczyzna.

Świętowanie rozpoczęliśmy tradycyjnie wspólną Mszą Świętą odprawioną w intencji rodzin, po której kolorowy korowód na czele z dziećmi niosącymi transparenty, udał się do Parku w Jedwabnie . Zebranych powitał Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie Jerzy Pałasz.

Uroczystości rozpoczęły prezentacje dzieci: śpiewająca , Arleta Gnoza, Martyna Złotkowska , Aleksandra Koperska- podopieczne Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie oraz przedstawicielki „Niepokonanych” Zofia Pieńkosz i Julia Dunajska, które również pięknie nam zaśpiewały. Dziewczyny wraz ze swoją grupą realizują program „Równać Szanse” przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie, a ich instruktorem muzycznym jest Bartosz Abramski. Wystąpiły również dziewczynki z grupy tanecznej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie, które skocznym krokiem wprowadziły nas w zabawowy nastrój. Program wzbogacony został o występy podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie, którzy przygotowali na tę okazję pouczającą i pełną humoru bajkę pt. „Nie ma tego złego”.

Następnie udaliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie na wernisaż wystawy„ Powroty” malarki, pochodzącej z Małszewa pani Barbary Kowalewskiej. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Prace można zobaczyć jeszcze w czerwcu i lipcu w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. Zapraszamy

W ramach konkurencji sportowych odbył się Turniej Rodzin, w którym uczestniczyło sześć rodzin z terenu gminy Jedwabno. Uczestnicy, oprócz konkurencji sportowych, musieli pokazać jak dobrze znają siebie nawzajem, odpowiadając na pytania. Ostatecznie, klasyfikacja końcowa Turnieju wyglądała następująco:
1 miejsce – rodzina Wyszyńskich i Nowosielskich z Jedwabna ( ex aequo)
2 miejsce – rodzina Szafrańskich z Brajnik
3 miejsce – rodzina Święckich z Pidunia
4 miejsce – rodzina Leśniewskich z Jedwabna
5 miejsce – rodzina Rydzewskich z Jedwabna
Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów tegorocznych Dni Rodziny w Gminie Jedwabno.

Dzieci i dorośli mieli do dyspozycji bezpłatne atrakcje, jak: dmuchana zjeżdżalnia, zamek do skakania, malowanie włosów i buziek, animacje z Myszką Miki oraz przekąski i ciasta przygotowane przez podopiecznych ŚDS w Jedwabnie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedwabnie, Zespół Parafialny Caritas z Jedwabna, a także sołectwa: Nowy Dwór, Szuć, Burdąg, Lipniki oraz Narty. Dziękujemy Państwu za włączenie się w organizację festynu.

Dziękujemy również sponsorom uroczystości:
„Kram” S.C. Bożenna Wyrzykowska-Buk Wiesław Nideraus, Państwo Małgorzata i Bogdan Roceń, Sołectwo Jedwabno, ZGK Sp. z.o.o. w Jedwabnie, Poczta Polska S.A. w Jedwabnie, Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedwabnie, Szczepan Worobiej.