21 maja 2018 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie podpisane zostały umowy w ramach rozstrzygniętego konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”. Dofinansowania przyznano gminom na realizację przedsięwzięć zgłoszonych przez sołectwa biorące udział w Programie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”.
Umowy podpisano z 23 gminami z województwa warmińsko-mazurskiego, wśród których znalazła się Gmina Jedwabno. Projekt „Zagospodarowanie działki gminnej w miejscowości Rekownica – powrót do tradycji naszą przyszłością”, znalazł się na drugiej pozycji listy rankingowej! Projekt dofinansowany został kwotą 10 tysięcy zł. W podpisywaniu umowy z Samorządem Województwa udział brał Sołtys Rekownicy Stanisław Kaczmarczyk.
W ramach realizacji projektu w Rekownicy utworzona zostanie rybacka wieś tematyczna. Przedsięwzięcie przewiduje zakup urządzenia w którego skład wchodzi, piec do wypiekania chleba, wędzarnia do ryb i innych produktów wraz z grillem oraz urządzeń zabawowych nawiązujących tematyką do połowów ryb. Miejsce będzie ogólnodostępne dla wszystkich odwiedzających, stanowiąc ciekawą formę spędzania czasu w sposób aktywny zapoznając się z rybacką historią miejscowości oraz z możliwością przyrządzenia zdrowego posiłku z darów jezior znajdujących się w sołectwie.