Maj to zdecydowanie miesiąc sportowy w naszej gminie. Najbliższa sobota w Jedwabnie przebiegać będzie pod hasłem boksu z uwagi na odbywającą się „Galę Boksu Polska – Białoruś”, natomiast niedziela to wyścigi rowerowe MTB Mazury w Warchałach.
Nawiązując do pierwszego, sobotniego wydarzenia chcemy Państwu zdradzić jedną z wielu przygotowanych przez organizatorów niespodzianek. Otóż podczas Gali będzie możliwość obejrzenia na żywo pokazowej walki mieszkańca Gminy Jedwabno MICHAŁA JĘDRZEJCZYKA, młodego, bardzo utalentowanego zawodnika „Gwardii” Szczytno w sekcji judo.
Michał pomimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele osiągnięć i sukcesów, wśród których należy wymienić:
  • Złoto w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polskiej Federacji Sportu GWARDIA (Bydgoszcz, 2 września 2017 r.)
  • Pierwsze miejsce podczas Baltic Cup Puchar Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Judo (Gdynia, 12 listopada 2017 r.)
  • Srebro w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Judo (Poznań, 24-25 marca 2018 r.)
  • Brąz w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Judo (Szczyrk, 15 kwietnia 2018 r.)
Dzięki tak dobrym wynikom Michał Jędrzejczyk zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu tego roku.
Sukcesy Michała to wynik jego ciężkiej, systematycznej pracy wykonywanej na treningach judo od najmłodszych lat. Trenerami judoki jest duet Tadeusz i Michał Dymerscy. Na słowa uznania zasługuje zaangażowanie taty Michała – Zbigniewa Jędrzejczyka, który sam trenował judo, a teraz wozi Michała na treningi i sam zakłada judogi, występując w roli partnera treningowego swojego syna.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe widowisko!
Zaczynamy w sobotę o godz. 17:30 na Hali Sportowej w Jedwabnie.