Szanowni Państwo,

Już jutro – 11 maja obchodzimy DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA.

Maj i piękna pogoda za oknem to wspaniała okazja do tego aby spędzić chwilę na świeżym powietrzu. Postanowiliśmy, więc zaproponować Państwu organizację gry terenowej, poruszającej temat segregacji i recyklingu odpadów oraz świadomych zakupów. Może być ona ciekawą propozycją na przeprowadzenie zajęć skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych, która umożliwi przekazanie wartościowych treści w mniej standardowy sposób.

Pełen scenariusz gry (z materiałami do wydruku) dla różnych grup wiekowych znajdą Państwo pod adresem http://dzienbezsmiecenia.pl/edukacja/materialy-do-pobrania/.

Zachęcamy do włączenia się w obchody DNIA BEZ ŚMIECENIA poprzez:

Zamieszczenie na Państwa stronach internetowych oraz stronach facebooka informacji o kampanii, kartki internetowej z #ChceMiSie (kartkę można pobrać ze strony www.dzienbezsmiecenia.pl). Będziemy wdzięczni za przesłanie linków do tych stron na adres [email protected].

– Wysłanie w dniu 11 maja kartki internetowej oraz informacji o Dniu bez Śmiecenia do zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, ośrodków kultury oraz przyjaciół – jak największej liczby osób.

Organizowanie w dniu 11 maja lub jego okolicach działań edukacyjno – ekologicznych (np. pogadanek, warsztatów, konkursów), o których informację możemy umieścić na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl i których nazwa nawiązywałaby do Dnia Bez Śmiecenia.

Odwiedzenie strony www.dzienbezsmiecenia.pl i polubienie nas na facebooku https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia, wrzucenie swoich zdjęć z organizowanych działań czy też filmików.

Organizację między 11 maja (Dzień bez Śmiecenia), a 5 czerwca (Światowy Dzień Ochrony Środowiska) gry terenowej promującej segregację odpadów w oparciu o zaproponowany przez Rekopol scenariusz.

Bądźcie Państwo z nami 11 maja!

Materiał informacyjny: Dzień bez Śmiecenia – informacja o kampanii (2)