Sekcja bokserska Gwardii Szczytno trenująca w Jedwabnie pod okiem Zenona Jagiełło wzięła udział w Turnieju bokserskim o puchar „Bombardierów” z Wybrzeża, który odbył się w Gdyni 25 marca 2018 r.
Ani niedzielna pora, ani też zmiana czasu na letni, nie przeszkodziła młodym zawodnikom w zmaganiach w ringu. W turnieju na Gdyńskim Galeonie pojawiło się 18 klubów z Polski. Liczba zawodników zaskoczyła samych organizatorów, gdyż uczestniczyło aż 150 osób, wśród nich nie zabrakło również Gwardii Szczytno. Klub reprezentowało 14 zawodników, w tym mieszkańcy gminy Jedwabno: Maja Skwiot, Adrian Skwiot, Kacper Czyżman, Kacper Deptuła, Antoni Bagiet i Maciej Modrzejewski.
W walkach oficjalnych, a było ich 15, wystąpił 1 zawodnik Gwardii Jakub Maliński, gdzie po trzy rundowej walce sędziowie uznali wyższość naszego zawodnika. Reszta zawodników miała walki sparingowe. Żaden nie odniósł zwycięstwa, ale walki, były bardzo emocjonujące. Dużo emocji zafundowała najmłodsza zawodniczka Maja Skwiot. Był to jej pierwszy występ na wyjeździe i sparing w ringu. Maja boksowała jakby była już doświadczoną zawodniczką. Przebieg walki był pełen emocji, były oklaski i okrzyki radości. Trener przeciwniczki Mai osobiście pogratulował jej doskonałej walki i postawy naszej pięściaki.
Trener Zenon Jagiełło podsumowując wyjazd do Gdyni jest pełen zadowolenia i radości z podopiecznych, z uwagi na fakt, iż bardzo dobrze to rokuje na rok 2018. Plan treningowy przynosi pozytywne rezultaty, które przejawiają się w polepszonej technice, jak i też wytrzymałości siłowej zawodników oraz myślenia i psychicznego nastawienia do walk. Nasza młodzież swoją techniką nie odbiegają od zawodników z innych większych klubów, a nawet przewyższa w wypracowaniu niektórych elementów walki.
Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu Gminy Jedwabno. Opiekunami grupy był Zenon Jagiełło – trener i Piotr Bera – Sołtys Dłużka.