Fantastyczna zabawa, gry, konkursy i zadania, nagrody, uśmiechnięte buzie dzieciaków, młodzieży i rodziców – taki nastrój panował w niedzielne popołudnie 10 grudnia 2017 r. w świetlicy wiejskiej „Pod lipą” w Szuci. Prawie trzygodzinna rozrywka umiliła wszystkim oczekiwanie na najważniejszego gościa dnia, czyli Mikołaja. W czasie imprezy odbyła się pokonkursowa wystawa oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną. Do konkursu zgłoszono 31 prac. Oceny dokonała komisja konkursowa w składzie:
Aleksandra Krawczewska – artysta plastyk
Irena Cytruk – Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie, p.o. Dyrektor
Maria Teresa Mazur – nauczycielka
Krystyna Olszewska – florystka
Jury w swojej ocenie zwracało uwagę na zgodność z tematem, kreatywność i wyobraźnię, estetykę oraz samodzielność wykonania pracy.
Przyznało następujące miejsca:
Kategoria – dzieci młodsze
I miejsce – Igor Kowalczyk
II miejsce –Marysia Licka
III miejsce – Olaf Stulgis
Kategoria – dzieci starsze
I miejsce – Bartosz Sztylc
II miejsce – Igor Bryczkowski
III miejsce – Julia Samsel
Dodatkowo w konkursie na naszym fanpage na facebooku najwięcej polubień otrzymała kartka świąteczna Juli Samsel. Tuż za Julią, o niewiele mniej polubień dostała praca Marceliny Krajza. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Po ogłoszeniu wyników konkursu przyszła pora na adresowanie kartek przez dzieci. Adresaci listów spodziewajcie się w swojej skrzynce miłej niespodzianki. Ostatnim punktem programu było przybycie Mikołaja i prezenty.
Wspaniała atmosfera i udana impreza możliwa była dzięki niesamowitym mieszkańcom naszej miejscowości, którzy w sposób spontaniczny i bezinteresowny pomagali w prowadzeniu i organizacji Mikołajek. Dziękujemy mamom za pyszne ciasta, Paniom Marcie, Karolinie i Urszuli za prowadzenie imprezy, Panu Stanisławowi za nagłośnienie i Mikołajowi by nie zapomniał o dzieciach z Szuci w przyszłym roku. Dziękujemy również komisji konkursowej za ocenę prac plastycznych.
Tekst i zdjęcia: Sołectwo Szuć