Miło jest nam poinformować, że dwóch mieszkańców gminy Jedwabno – Mateusz Arbatowski i Jerzy Niksa, zdobyło wysokie miejsca w IX edycji konkursu „Fotograf Szczycieński”.

Ogłoszenie wyników odbyło się w piątkowy wieczór, 6 października 2017 r., w Muzeum Mazurskim w Szczytnie. Do konkursu nadesłano łącznie 123 fotografie, 12 autorów. W kategorii „Moja rodzina” I nagrodę zdobył Mateusz Arbatowski z Lipnik, a II i III 19-letnia Ewa Dudziec z Pasymia. Wśród prac o tematyce „Moja miejscowość” największe uznanie jury zyskała fotografia autorstwa Jana Napiórkowskiego, a II i III nagrodę przyznano Jerzemu Niksie z Szuci.

Prace Mateusza Arbatowskiego i Jerzego Niksy znają Państwo dobrze, gdyż często prezentujemy je na łamach stron internetowych Gminy Jedwabno oraz naszych kont społecznościowych. To dzięki ich fantastycznemu oku i umiejętnościom mamy piękną oprawę graficzną wydawanych przez gminę folderów i ulotek, relacji z wydarzeń gminnych oraz piękne zdjęcia na Facebooku i stronach internetowych.

Mateusz Arbatowski jest pracownikiem Urzędu Gminy w Jedwabnie w Referacie Promocji, Informatyki i Komunikacji Społecznej. Jerzy Niksa to obecny Sołtys Szuci. Oboje fotografują z pasji, tym bardziej cieszy nas to wyróżnienie.

Panom gratulujemy zdolności i życzymy dalszych sukcesów!