Gmina Jedwabno kontynuuje działania w celu poprawy wizerunkowej miejscowości poprzez oznakowanie kierunkowe ulic i miejsc na swoim terenie.

Słupy z tablicami kierunkowymi stanęły latem w Jedwabnie, natomiast tabliczki z nazwami ulic pojawiły się w Dłużku. Kolejny etap to miejscowość Narty, gdzie aktualnie stanęły słupy z oznakowaniem kierunkowym, a ulice zyskały nowe tabliczki z ich nazwami. Jest to działanie związane również z poprawą bezpieczeństwa na terenie gminy. Dzięki tak widocznym znakom problemów z odnalezieniem adresów nie powinni mieć zarówno turyści, jak i służby, dla których łatwość identyfikacji adresów jest niezwykle ważna dla ratowania życia i zdrowia (dojazd karetek), zapewnienia bezpieczeństwa obywateli (dojazd policji, straży pożarnej), a także właściwej obsługi posesji przez służby komunalne (dojazd śmieciarki, pojazdów obsługi sieci wodno – kanalizacyjnych).

Pora zdradzić następne kroki. W najbliższym czasie znaki kierunkowe staną przy drogach gminnych i powiatowych w Burdągu, Małszewie, Brajnikach i Waplewie. Oznakowane zostaną dojazdy do zabudowań mieszkańców, którzy zamieszkują na koloniach tych miejscowości. Ponadto w Warchałach oprócz znaków kierunkowych wskazujących ulice, podobnie jak w Nartach – na ogrodzeniach pojawią się nowe tabliczki z nazwami ulic.