Tradycyjnie już w miesiącu wrześniu, po serii letnich festynów wiejskich na terenie całej gminy Jedwabno, odbywa się ostatni festyn w ramach „Kalendarza Imprez Gminy Jedwabno” – festyn w BRAJNIKACH.

Zgromadzonych z uśmiechem powitała Sołtys Brajnik Pani Marzena Orczyk, która zaprosiła do wspólnej zabawy. Trudno było odmówić tak energicznej Pani Sołtys i już chwilę później rozpoczęły się konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, przygotowane przez Panią Dominikę Wyszyńską, instruktor GOK w Jedwabnie. Wszyscy uczestnicy zabaw sportowych zostali obdarowani nagrodami i nikt nie odszedł z pustymi rękoma.

Na stoisku sołeckim przygotowano pyszności dla uczestników, były dania z grilla, swojska kromka chleba ze smalcem oraz słodkie ciasta.

Kiedy tylko delikatnie zaczęło się ściemniać, gwiazdą wieczoru został zespół Project „NEWI” i znany i lubiany w naszej okolicy Waldek Kiernozek. W tym roku, mimo że pogoda spłatała nam figla i deszcz nie opuszczał uczestników ani na chwilę, festyn trwał do późnych godzin nocnych, a mieszkańcy bawili się doskonale.