Waplewo to cicha i spokojna miejscowość w gminie Jedwabno. Jednakże na jeden dzień w roku, staje się centrum atrakcji i rozrywki w naszym regionie. Ma to miejsce podczas festynu, który w tym roku w mediach społecznościowych nazwany został „Waplewiadą”.

Waplewo powitało gości słoneczną pogodą, w te sobotnie popołudnie 29 lipca 2017 r. Pięknie udekorowana scena, atrakcje dla najmłodszych i starszych gości – tym jak zawsze zajął się Sołtys Adam Szewczyk z mieszkańcami i przyjaciółmi. A do przyjaciół możemy zaliczyć grupę „Rumcajsss Team”, która już drugi raz pomogła w organizacji przedsięwzięcia i wesoło zagrzewała uczestników do zabawy.

Jak tradycja nakazuje, uczestnicy powitani zostali przez Sołtysa Waplewa i Wójta Gminy Jedwabno Sławomira Ambroziaka, którzy wspólnie życzyli wszystkim udanej zabawy. Konkurencje sportowe poprowadzone wspólnie przez animatora sportu Marcina Zapadka i „Rumcajsss Team” z Łukaszem na czele, zabawy z wielkimi bańkami i malowanie buziek dla dzieci zapewnione przez animatorów z GOK w Jedwabnie – to był tylko wspaniały początek imprezy.

Ogromne emocje wzbudził tradycyjny konkurs o miano „najsilniejszego chłopa we wsi”, w którym udział wziął nawet Wójt Gminy. Bezkonkurencyjnym okazał się, trzeci raz z rzędu, mieszkaniec Waplewa Pan Lucjan Łachacz. Jak to posumowali prowadzący: „bo najsilniejszym chłopem we wsi się JEST, a nie BYWA!”. Od tej pory przez kolejny rok, obowiązkiem Pana Lucjana jest ochrona ludu Waplewa przed obcymi osadami. Jako, że Pan Lucjan tytuł zdobył trzeci raz z rzędu, nie powinien mieć z tym problemów.

Kolejne atrakcje to zabawy z OSP Burdąg i możliwość użycia węża strażackiego czy kąpiel w kurtynie wodnej. Fotobudka to też nowość, która zaskoczyła wszystkich. Zdjęcia będą stanowiły miłą pamiątkę na wiele lat. W tym czasie starsi mieszkańcy mieli okazję delektowania się pysznościami serwowanymi przez mieszkanki Waplewa, a dzieci zregenerować swoje siły słodkościami.

Na scenie, punktualnie o 20:00, pojawił się Mega Jump z rozgrzewką do dalszej zabawy. W tanecznych rytmach bawiliśmy się z Failies Dance i Disco Kwiatkami. Gwiazda wieczoru okazała się strzałem w dziesiątkę. Zespół Motive podbił serca publiczności zgromadzonej w Waplewie.

W niedzielę Waplewo zaczęło wracać do codzienności. Za rok zobaczymy się ponownie. Z nowymi atrakcjami i na pewno nie raz Państwa zaskoczymy. Dziękujemy, że byliście z nami!