W dniu 8 czerwca 2017 roku podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie wzięli udział w konkursach odbywających się w ramach III Konkursu Artystycznego Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko – Mazurskiego „Modnie, Muzycznie, Kolorowo” pod hasłem: „Wesoły Świat Disco- Polo”.

W Katolickim Centrum Kultury oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy w Suszu odbyły się:

  • Pokaz mody: „Szalone stroje disco polo”,
  • Konkurs muzyczny: „Początki muzyki disco polo”,
  • Konkurs plastyczny: „Dyskotekowe koszulki”.

ŚDS w Jedwabnie wziął udział we wszystkich trzech kategoriach proponowanych przez organizatorów. W pokazie mody wzięli udział: Pani Jadwiga Jachna i Pan Zdzisław Łuński. Zaprezentowali stroje z początków lat, kiedy pojawił się nurt disco polo. Dodatkowe aplikacje, które zdobiły stroje modeli wykonane zostały przez Uczestników w pracowni plastyczno-rękodzielniczej.

Kolejnym elementem artystycznych zmagań był konkurs muzyczny pt. „Piosenki disco polo lat 90-tych”. Dom w tej kategorii reprezentowali: Waldemar Drozdowski i Robert Łapa. Panowie wykonali mix muzyczny składający się z dwóch utworów pt. „O Tobie Kochana” i „Ciało do ciała”.

W tym samym czasie odbył się również konkurs plastyczny. Do zadania, które polegało na samodzielnym zdobieniu koszulki dowolną techniką, przystąpiła Pani Beata Wojciechowska.

Więcej informacji o wydarzeniach na stronie: www.sdsjedwabno.pl