Pełen wrażeń, niespodzianek i atrakcji okazał się Dzień Dziecka w Burdągu. Impreza dla dzieci rozpoczęła się meczem w siatkówkę i piłkę nożną w drużynie, z samą Panią Elżbietą Brzóska Przewodniczącą Rady Gminy Jedwabno. Kolejnym punktem zabawy były gry i konkurencje sportowe przygotowane przez Pana Marcina Zapadka – Animatora Sportu, chętnych było co niemiara! Podczas zabawy dzieci zaskoczył nagły pokaz lejącej się wody na każdego uczestnika imprezy, a to za sprawą naszych Strażaków z OSP Burdąg. Wszyscy uśmiechnięci i mokrzy biegali w słońcu nie mogąc nacieszyć się wodą, która lała się na nich prosto z wozu strażackiego. Uczestnicy po „morzuuuu” atrakcji ogrzewali się przy ognisku zajadając gorące kiełbaski.

Chciałabym, napisać, że to już koniec tego święta, ale jeszcze nie mogę, bo na dzieciaków czekała noc pełna niespodzianek w świetlicy w Burdągu. Filmy, tańce, desery z bitą śmietaną, wspólna kolacja, gry, zabawy, śpiewy i wspólne nocowanie w świetlicy na pontonach czy materacach – podsumowuje Dominika Wyszyńska – Animator Kultury w GOK w Jedwabnie. Jeszcze tego samego dnia w nocy sama Przewodnicząca Rady Gminy odwiedziła kolejny raz dzieciaki, aby przyłączyć się do pidżamowej imprezy.

Sołectwo Burdąg dziękuje każdemu za okazaną pomoc przy organizacji Dnia Dziecka: Panu Marcinowi Zapadka, Ochotniczej Straży Pożarnej w Burdągu, Pani Elżbiecie Brzóska, Kołu Łowieckiemu ,,Knieja” z Nidzicy, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie oraz Pani Ewie Rusinowskiej.