W sobotę 10 czerwca 2017 r. wszystkie grupy młodzieży uczestniczącej w „IX Rajdzie Szlakiem Żołnierzy Wyklętych” dotarły do ostatniej miejscowości na trasie, czyli do Jedwabna.

Młodzież wraz z opiekunami zakwaterowana została na Hali Sportowej. Dzień minął im pod znakiem kończenia zadań, które mieli wykonać podczas Rajdu. Prace, które jedna z grup jeszcze realizowała to m.in. uzupełnianie dziennika rajdowego czy zaśpiewanie piosenki własnego autorstwa z trzema mieszkańcami Jedwabna.

Wszyscy spotykamy się wieczorem na ognisku w Parku, gdzie o godz. 19:00 odbędzie się podsumowanie całego Rajdu, odśpiewanie hymnu rajdowego, ogłoszenie grupy, która zwyciężyła, a jednocześnie będzie możliwość posłuchania opowieści zarówno organizatorów, rekonstruktorów i uczestników Rajdu na temat tego, co przeżyli przez 4 dni pieszej wędrówki do Jedwabna.

A już jutro uroczyste zakończenie wydarzenia. Zapraszamy na polową Mszę Św. i rekonstrukcję historyczną Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie pn. „Potyczka pod Piduniem 1946” w Piduniu o godz. 9:50.