W miesiącu maju Gmina Jedwabno wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jedwabnie ogłosiły konkurs plastyczny pn. „Nasza kolorowa śmieciarka”. Celem konkursu była promocja działalności ZGK w Jedwabnie na terenie naszej gminy, w szczególności poprzez ukazanie zadań którymi Spółka zajmuje się, w tym odbiór i segregacja odpadów.

Na konkurs wpłynęło dokładnie 60 prac uczniów Zespołu Szkół w Jedwabnie. Najmłodszy artysta miał 4 lata, najstarsza uczestniczka to uczennica III klasy Gimnazjum.

Komisja konkursowa w składzie: Daniel Nowociński – Prezez ZGK jako Przewodniczący, Dorota Żarnoch oraz pracownicy UG w Jedwabnie: Karol Biernacki, Beata Ogniewska, Barbara Kiwicka, Izabela Zapadka dokonali oceny przesłanych do Urzędu Gminy w Jedwabnie prac. Planowane było nagrodzenie 3 najlepszych prac. Prace były tak urocze, tak dające do myślenia i tak pracochłonne, że Komisja przyznała dużo więcej nagród i wyróżnień niż zakładała. Specjalne wyróżnienia przyznał również sam Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Jedwabnie, który był zachwycony ilością prac, które wpłynęły na konkurs i postanowił sześć z nich wyróżnić dodatkowymi nagrodami.

Wręczenie dyplomów i nagród w konkursie odbyło się podczas uroczystości w ramach „Dni Rodziny” 3 czerwca 2017 r. w Parku Jedwabnie. Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak wspólnie z Prezesem Zakładu Gospodarki Komunalnej Danielem Nowocińskim w Jedwabnie wręczyli następujące wyróżnienia w konkursie:

1. Katarzyna Lanckowska (IIa)
2. Magdalena Zapadka (IIIa)
3. Jakub Winiarski (IIa)
4. Zuzanna Mazur (VIb)
5. Zofia Pieńkosz (VIa)
6. Antonii Michalak (IVa)
7. Małgorzata Michalak (VIa)
8. Antonii Robaczek (Misie)
9. Wiktoria Stempel (IVa)

III miejsce
Arleta Gnoza (Va) – nagroda powerbank

II miejsce
Barbara Łazicka (IIa) – nagroda głośnik bluetooth

I miejsce – tutaj komisja miała ogromny problem. Były dwie prace które zdobyły podobną ilość głosów. Dobrze, że śmieciarka ma dwa boki do oklejenia – Komisja zadecydowała, że przyzna dwa I miejsca i to prace tych uczniów ozdobią zabudowę samochodu.

I miejsce – Julia Samsel (IIIb) – nagroda dron z kamerą
I miejsce – Gabriela Izabela Teske (Va) – nagroda dron z kamerą

Specjalne wyróżnienia otrzymali, a tym samym dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci układanek:
1. Jan Kozłowski (z grupy przedszkolnej Misie)
2. Agnieszka Granoszewska (IIIa)
3. Stanisław Maciejczuk (IIIa)
4. Wojciech Maciejczuk (z grupy przedszkolnej Misie)
5. Marcelina Maciejczuk (z grupy przedszkolnej Smerfy)
6. Marcel Kruk (z grupy przedszkolnej Smerfy)

Ponadto prace uczestników konkursu wykorzystane zostaną w materiałach promocyjnych, jako wizualizacje do naklejek na kosze na śmieci na terenie całej gminy Jedwabno oraz stanowiły będą ozdobę ścian w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp z o. o. w Jedwabnie.

Organizatorzy dziękują za wspólną pracę nauczycielom Zespołu Szkół w Jedwabnie, rodzicom oraz uczniom.