29 maja 2017 r. odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej w celu oceny prac plastycznych zgłoszonych do konkursu pn. „Nasza kolorowa śmieciarka”. Organizatorami Konkursu była Gmina Jedwabno i Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. w Jedwabnie.

Do konkursu wpłynęło aż 60 prac – uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkół w Jedwabnie! Wszystkie kolorowe, przemyślane i dopracowane, więc obrady były tym bardziej burzliwe. Trudno było wybrać tą jedną – która ozdobi zabudowę śmieciarki należącej do ZGK Sp. z o. o. w Jedwabnie.

Komisja konkursowa w składzie:
1. Daniel Nowociński – Przewodniczący,
2. Dorota Żarnoch,
3. Karol Biernacki,
5. Beata Ogniewska,
6. Barbara Kiwicka,
7. Izabela Zapadka – Sekretarz
dokonała oceny przesłanych do Urzędu Gminy w Jedwabnie prac.

Wyniki Konkursu ogłoszone zostaną 3 czerwca 2017 r. w Parku w Jedwabnie, podczas uroczystych obchodów Dni Rodziny. Jedyne co możemy zdradzić na dzień dzisiejszy jest to, że Komisja przyznała dużo więcej nagród i wyróżnień niż zakładała. Przypomnijmy, że zwycięzca otrzyma dron z kamerą, a zwycięska praca ozdobi zabudowę śmieciarki. Ale będą również specjalne wyróżnienia samego Prezesa ZGK, który zachwycony ilością prac, które wpłynęły na konkurs, postanowił sześć z nich wyróżnić bardzo specjalnie.